Oczyszcza powietrze i poprawia samopoczucie. Tężnia na Placu Hallera ponownie otwarta

20.05.2021
W piątek 21 maja br. zostanie ponownie uruchomiona tężnia solankowa na Placu Hallera. Z uwagi na obostrzenia na każdej z ławek usytuowanych przy tężni, będzie mogła usiąść tylko 1 osoba, aby mógł być zachowany dystans społeczny. Do uruchomienia przygotowana jest też druga praska tężnia przy Floriańskiej.

Tężnia solankowa na Placu Hallera w WarszawieGigantyczny filtr powietrza

- Tężnia działa jak gigantyczny filtr powietrza, co oznacza, że na pl. Hallera jest najczystsze powietrze w Warszawie - pisze na swojej stronie pomysłodawca jej powstania Kamil Ciepieńko ze Stowarzyszenia Kocham Pragę.

Przypominamy, że sugerowany czas pobytu w strefie bezpośredniego oddziaływania tężni tj. w odległości około 3 metrów wynosi 15-30 minut. Nie należy przekraczać zalecanego czasu pobytu.

Z tężni nie powinny korzystać osoby po zawale serca, z chorobami nowotworowymi, nadczynnością tarczycy, podwyższoną temperaturą, po przebytej gruźlicy, z wadami zastawek serca i chorobami naczyń wieńcowych. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Ogólnodostępna darmowa tężnia jest otwarta codziennie w ciągu dnia.

TJ

Więcej na ten temat


Obiekty

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia