Rusza remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Zmiany w ruchu

Dodano: 12.08.2021, modyfikacja: 12.08.2021
- W poniedziałek 16 sierpnia ruszamy z przygotowaniami do przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Do końca wakacji będzie trwało poszerzanie jezdni na wiadukcie południowym (w stronę Pragi-Południe). Dzięki temu, po zamknięciu wiaduktu północnego, na południowym wiadukcie możliwe będzie zapewnienie dwóch pasów ruchu dla każdego z kierunków - poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.fot. ZMID

Zmiany od 16 sierpnia

W poniedziałek 16 sierpnia w godzinach porannych, na jezdni al. Armii Ludowej w stronę Pragi-Południe, od pl. Na Rozdrożu do rejonu ul. Łazienkowskiej, rozpocznie się wyłączanie z ruchu istniejącego buspasa i zwężanie pozostałych dwóch pasów jezdni, z których:

  • lewy przeznaczony będzie dla ruchu ogólnego
  • prawy stanie się buspasem, dostępnym również dla karetek, pojazdów MTON, taksówek oraz motocykli.

Na południowej jezdni Trasy Łazienkowskiej pojawi się ograniczenie tonażowe dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

Wprowadzane w poniedziałek zmiany mają obowiązywać do końca wakacji. Następnie, do czasu zamknięcia wiaduktu północnego, powróci dotychczasowa organizacja ruchu.

Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską chcemy zachować przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów, północnego, przejazd będzie możliwy po wiadukcie południowym. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt północny i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.

Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej potrwa do marca 2024 r. Koszt prac budowlanych to 87,5 mln zł. Na przebudowanym odcinku trasy o długości ok. 400 m, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.

ZMID/TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Mar napisał:

Czy prac na moście nie można zacząć kiedy zostanie oddany do użytku tunel pod ursynowem ? Przecież chyba nikt nie wątpi, że remont wiaduktów nad Agrykolą to będzie drogowy armagedon. Gdzie uciec przed korkiem na łazienkowskim skoro z nowego mostu południowego nie można przedostać się na obwodnicę bo tunel pod ursynowem nadal nie jest gotowy !!!
2021-08-12 21:01

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia