Fotoradary na moście Poniatowskiego gotowe do uruchomienia

Dodano: 10.09.2021, modyfikacja: 10.09.2021
Kontrowersyjne, bo zdaniem wielu szpecące zabytkowy most Poniatowskiego, fotoradary zostały przekazane Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego. Urządzenia są już w obudowach i operator systemu jest gotowy, by je włączyć.

fot. Warszawa W Pigułce

Fotoradary do dziś "straszyły" kierowców

Kupione przez Warszawę za ok. 1,8 mln zł i zamontowane w tym roku na moście Poniatowskiego fotoradary zaczynają działać lada moment. Według ZDM to sposób na poprawę bezpieczeństwa na moście, na którym w ostatnich kilku latach doszło do około trzydziestu wypadków, w których zginęły trzy osoby. W większości przypadków główną przyczyną była właśnie nadmierna prędkość.

Na moście Poniatowskiego zostało ustawionych sześć fotoradarów. I choć jeszcze nie włączonych to według pomiarów prędkości przeprowadzonych przez ZDM w czerwcu br. sama ich obecność sprawiła 20-krotny spadek liczby kierowców przekraczających prędkość.

Rozwiązanie tymczasowe?

- Fotoradary to rozwiązanie tymczasowe, które - mamy taką nadzieję - szybko przyzwyczai kierowców do jazdy z przepisową prędkością. Docelowo most Poniatowskiego powinien zostać przebudowany, co będzie oznaczało również zmiany na płycie mostu, które pozwolą na zapewnienie na nim bezpieczeństwa i wygody użytkowników bez konieczności używania tego rodzaju urządzeń - informuje na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich.

TJ/ZDMJ

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia