Warsaw Senior Cup po raz pierwszy na Stadionie "Podskarbińska"

Dodano: 17.09.2021, modyfikacja: 17.09.2021
W dniu 19 września na Stadionie "Podskarbińska" w ramach zawodów Warsaw Track Cup po raz pierwszy odbędzie się otwarta impreza z elementami lekkiej atletyki dla Seniorów - Warsaw Senior Cup. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o osobach starszych, które pragną wziąć udział w rywalizacji sportowej.Warsaw Senior Cup to zawody składające się z pięciu konkurencji specjalnie przygotowanych dla Seniorów. Uczestnicy będą rywalizować w: biegu na 60 metrów, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, ergometrze wioślarskim i strzelaniu z pistoletu laserowego.

Seniorzy będą startować w kategoriach wiekowych: 60-69, 70-79 i 80+ w podziale na kobiety i mężczyzn. Najlepszych zawodników nagrodzimy medalami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.40. Zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów zlokalizowanych na Stadionie od godziny 13.00. Uczestnictwo w Warsaw Senior Cup jest bezpłatne.

Po zakończeniu rywalizacji Seniorów Stadion „Podskarbińska” opanują młodsze roczniki w ramach Warsaw Track Cup.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa z laserowej strzelnicy będą mogli korzystać wszyscy, aż do zakończenia Warsaw Track Cup i Warsaw Senior Cup.

Warsaw Senior Cup to jedna z wielu inicjatyw skierowanych do Seniorów organizowanych przez OSiR Praga-Południe. Już od 6 września zapraszamy na pierwsze zajęcia z Eko Gimnastyki oraz na Rodzinne Zajęcia Biegowe na Stadionie „Podskarbińska”.. Więcej informacji o ww. zajęciach oraz o planach dotyczących wydarzeń dla Seniorów na innych obiektach OSiR Praga-Południe już wkrótce.

Ponadto 19 września odbędą się „Warsztaty Nordic Walking” realizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Będą to zajęcia dla wszystkich chętnych. Warsztaty odbędą się w godz. 13.00-13.40. Zajęcia odbywają się bez zapisów. Na warsztaty należy zgłosić się na około 15 minut przed ich rozpoczęciem. Zapraszamy do bramki „Mety” na Stadonie „Podksrbińska”. Istnieje możliwość wypożyczenia kijków na miejscu.

Szczegółowe informacje na temat Warsaw Senior Cup można znaleźć na stronie www.osir.waw.pl oraz na fanpage’u OSiR Praga-Południe.

Organizator: OSiR Praga-Południe

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego - Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe.
IP

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia