Czujność mieszkańca uratowała mężczyznę z grożącej hipotermii. Miał temperaturę 29,5 st. C

Dodano: 22.11.2021, modyfikacja: 22.11.2021
Dzięki czujności mieszkańca, strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. Tuż po godzinie 18 w piątek, 19 listopada zauważyli mężczyznę do połowy leżącego w wodach Kanału Wystawowego przy Jeziorku Kamionkowskim. Miał początki silnej hipotermii. Pogotowie zabrało go do szpitala.fot. Straż Miejska

Dzięki wzorowej reakcji osoby zgłaszającej i szybkiej pomocy strażników nie doszło do tragedii

Funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego otrzymali od mieszkańca informację, że nieopodal kanału Wystawowego widział bezdomnego mężczyznę, który może potrzebować pomocy. Strażnicy zaczęli przeszukiwać wskazane miejsce, jednak nie znaleźli w okolicy nikogo. Mając na uwadze, że mógł się przemieścić, nie zaprzestali poszukiwań.

Dopiero kilkaset metrów dalej, kiedy podeszli do brzegu kanałku, zobaczyli człowieka leżącego do połowy w wodzie. Natychmiast wydostali go z wody i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był przytomny, jednak bardzo mocno wychłodzony, osłabiony i nie mógł wydobyć z siebie słowa. Funkcjonariusze umieścili go w ciepłym radiowozie i okryli kocem termicznym.

Osoba zgłaszająca, która była na miejscu, potwierdziła, że to ten sam mężczyzna, którego widziała wcześniej. Po chwili na miejsce przybyło pogotowie. Okazało się, że temperatura poszkodowanego wynosi 29,5 stopnia Celsjusza. Decyzją lekarza natychmiast został zabrany do szpitala. Dzięki wzorowej reakcji osoby zgłaszającej i szybkiej pomocy strażników nie doszło do tragedii.


Straż Miejska/Julo

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia