16 mieszkań komunalnych w nadbudowanej kamienicy przy Grochowskiej

Dodano: 21.01.2022, modyfikacja: 21.01.2022
Zakończył się generalny remont wraz z nadbudową o dwa piętra przedwojennej kamienicy przy Grochowskiej 297 na Kamionku. W budynku powstało 16 mieszkań komunalnych, z których aż 8 dostosowanych jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pierwsi lokatorzy otrzymają klucze już za kilka tygodni.


Grochowska 297 wkrótce ponownie zasiedlona

Remont i nadbudowę przedwojennej kamienicy urzędnicy planowali już w 2009 roku. Plany pokrzyżował jednak sprzeciw konserwatora zabytków. Nic nie wyszło również z planów sprzedaży nieruchomości - i chyba dobrze, ponieważ ostatecznie udało się uzgodnić szczegóły nadbudowy zabytkowej kamienicy z konserwatorem i w 2019 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont kamienicy.

Grochowska 297 czeka na remont

Budynek po przebudowie uległ całkowitej metamorfozie. Jednak warto zaznaczyć, iż jego wygląd, w tym charakterystyczna attyka od frontu pozostała bez zmian. Dzięki nadbudowie została również wyrównana pierzeja ulicy na tym fragmencie ulicy Grochowskiej.

Wykonane prace:

- wzmocnienie konstrukcji budynku;
- podbicia fundamentów;
- wymiana stolarki drzwiowej i okiennej;
- montaż węzła cieplnego;
- wymiana stropów;
- wykonanie ścian konstrukcyjnych i działowych budynku;
- wykonanie nowej więźby dachowej z pokryciem blachą powlekaną;
- wykonanie instalacji wewnętrznych wodnych, kanalizacyjnych i c.o.;
- wykonanie elewacji;
- montaż windy.

TJ


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

wesoły diabeł napisał:

Byłoby dobrze gdyby nie brzydka attyka i gzyms. Nie wiem skąd to wynika. Miasto pozwoliło aby wykonawca zaoszczędził na detalach?
2022-01-25 11:17
64x64

Jakub napisał:

paskudnie to wyszło, znikła oryginalna brama, okna też jakieś takie dziwne i średnio pasujące, attyka to jakieś paskudztwo nijak się mające do oryginalnego, poznikały boczne pełnowymiarowe balkony, pojawił się podjazd blokujący chodnik, największy plus, że wyrównano pierzeje, niewiele brakowało a powstał by fajny remont z nadbudową a wyszło jak prawie wszystkie remonty w tej pierzei czyli źle
2022-01-21 20:20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia