Poprawi się bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przy Starzyńskiego

Dodano: 24.01.2022, modyfikacja: 24.01.2022
ZDM ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Starzyńskiego. Obecnie zebra ta jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Pradze. W latach 2015-2020 doszło tu do czterech wypadków, w tym jednego śmiertelnego.
fot. ZDM

Co się zmieni?

Przejście z sygnalizacją zostanie wytyczone na odnodze ul. Starzyńskiego w kierunku ul. Szwedzkiej. Ulica tu biegnie łagodnym łukiem i choć zmienia się klasa drogi z głównej na zbiorczą, to spora część kierowców nie redukuje wystarczająco prędkości, zjeżdżając z fragmentu śródmiejskiej obwodnicy Warszawy. W dodatku przed zebrą zjazd rozszerza się na pasy. To wpływa na niski poziom bezpieczeństwa - w latach 2015-2020 doszło tu do czterech wypadków, w tym jednego śmiertelnego.

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa zostaną tam wprowadzone następujące zmiany:

  • na przejściu zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna,
  • obok zebry zostanie utworzony przejazd rowerowy,
  • wprowadzone zostanie nowe oznakowanie poziome - jezdnia będzie miała jeden pas, który rozwidli się do trzech w stronę ul. Szwedzkiej dopiero za zebrą; kierowcy nie będą więc mieli możliwości wyprzedzania przed przejściem, a dodatkowo światła wymuszą u nich ostrożniejszą jazdę.

Na oferty zainteresowanych firm ZDM czeka do 7 lutego.
ZDM/TJ

Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia