Dojazd do centrum tylko jednym pasem. Kierowców czekają trudne lata

Dodano: 28.01.2022, modyfikacja: 28.01.2022
W czasie przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej priorytet będzie miała komunikacja miejska. Na ulicy Ostrobramskiej przez ponad dwa lata kierowcy samochodów jadący z Pragi Południe do centrum Warszawy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas. Buspas został również wyznaczony w al. Stanów Zjednoczonych.


fot. Grochów Praga Południe

Buspasy na Pradze Południe

Na ulicy Ostrobramskiej buspas o długości około 3 km został wyznaczony od ulicy Lotniczej do Przyczółka Grochowskiego, w jednym kierunku, o długości ok. 3 km. Natomiast w al. Stanów Zjednoczonych – od ronda Wiatraczna do Przyczółka Grochowskiego, w obu kierunkach. Jego łączna długość to ok. 2 km.


    Dwa lata prac

    Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej potrwa do marca 2024 r. Nowe obiekty będą miały większą wytrzymałość i wyższą klasę nośności. Powstaną przy nich obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

    TJ

Wasze komentarze

64x64

Jacek napisał:

Może warto napisać jak przedstawia się sytuacja na "przymkniętej" Trasie Łazienkowskiej w normalny dzień, pierwszy po zamknięciu północnej estakady??? Już zapomnieliście o tym temacie???
2022-01-31 21:07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia