Element balkonu zawisł nad chodnikiem. Interweniowała straż pożarna

Dodano: 07.02.2022, modyfikacja: 07.02.2022
Z kamienicy przy Inżynierskiej 10 na Nowej Pradze oberwał się duży betonowy element balkonu na czwartym piętrze i zawisł nad chodnikiem. Przechodniów uratowały metalowe pręty, na których zatrzymał się oberwany fragment. Strażnicy miejscy zabezpieczyli zagrożony teren i wezwali strażaków.Fot. Straż Miejska

Tuż przed godziną 16 w piątek, 4 lutego strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali alarmujące zgłoszenie o urwanym balkonie w jednej z kamienic przy ulicy Inżynierskiej. Natychmiast wysłano tam patrol. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że od balkonu na czwartym piętrze oderwał się duży betonowy fragment, który zawisł nad chodnikiem i wejściem do bramy budynku.


Strażnicy natychmiast wygrodzili wejście do kamienicy i chodnik od ulicy Stalowej do Małej. O zagrożeniu poinformowano mieszkańców, którzy do usunięcia zagrożenia nie mogli przechodzić pod zwisającą konstrukcją. Przechodniów idących chodnikiem kierowano na drugą stronę ulicy. Natychmiast wezwano też straż pożarną. Kilkanaście minut później strażacy przystąpili do usuwania zwisającego elementu.

Po odcięciu prętów betonowy element spadł na chodnik. O zdarzeniu powiadomiono administratora budynku i zobowiązano go do uprzątnięcia gruzu. Kwadrans przed godziną 17 akcja została zakończona, a mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z przejścia.

SM/JULO


Więcej na ten temat


Obiekty

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia