Skręt z Ostrobramskiej w Zamieniecką to udręka. Światło zielone trwa tylko kilka sekund

Dodano: 10.02.2022, modyfikacja: 10.02.2022
Na ulicy Ostrobramskiej od chwili wytyczenia tymczasowych buspasów, w związku z przebudową wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej uległ zmianie cykl świateł na kilku skrzyżowaniach. Najbardziej dramatycznie wygląda aktualnie lewoskręt z Ostrobramskiej w Zamieniecką, gdzie na "zielonym" mogą przejechać maksymalnie 3-4 auta.

Zbyt krótkie cykle

Skrzyżowanie Ostrobramska/Zamieniecka/Fieldrorfa powoduje u kierowców wzrost ciśnienia. Kierowcy zamierzający skręcić w Zamieniecką mają na ten manewr po ostatnich zmianach tylko około 8 sekund, co pozwala na przejazd trzech, maksymalnie czterech pojazdów. Ta niewielka liczba jest jeszcze mniejsza, gdy któryś z stojących z przodu kierowców "zaśpi" lub na swoją kolejkę ustawi się autobus komunikacji miejskiej. A tutaj z uwagi na "żółte skrzynki" i późniejsze "pamiątkowe zdjęcie" nikt nawet nie próbuje naginać przepisów i wjeżdżać na skrzyżowanie na "późnym żółtym".

Co ciekawe, te 8 sekund jest ustawione również dla skręcających w lewo z Zamienieckiej w Ostrobramską, ale już "zielone" umożliwiające lewoskręt z Fieldorfa w Ostrobramską trwa znacznie dłużej - około 16 sek. Na rekordowe 20 sek mogą liczyć skręcający z Ostrobramskiej w Fieldorfa.Obserwując sytuację na tym skrzyżowaniu, korki tworzą się wyłącznie na lewoskręcie z Ostrobramskiej w Zamieniecką. Czy zatem są możliwe korekty cyklu świateł?

- Zmiany, o które Pan pyta, zostały wprowadzone przy okazji szerszych zmian w organizacji ruchu, w tym wytyczania tymczasowych buspasów, w związku z przebudową wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej. Z tego co wiem zarówno wykonawca, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, który prowadzi tę inwestycję, jak i BZRD, na bieżąco sprawdzają jak działają wprowadzone zmiany i zapowiadały korekty, jeśli to konieczne. - odpowiada rzecznik ZDM Jakub Dybalski.


TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

Jerzy napisał:

Już tak się dzieje od dwóch tygodni i nikt z tym nic jeszcze nie zrobił? Na prawdę czy to takie trudne wydłużyć ten czas do 16 sekund? Co to zmienia i kto to wymyślił. Barejowski polski absurd!
2022-02-11 09:28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia