Zakaz picia alkoholu na bulwarach. Trzaskowski skarży wyrok WSA

Dodano: 16.04.2022, modyfikacja: 16.04.2022
Władze Warszawy nie zgadzają się z zakazem picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o wniesieniu skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) z lutego tego roku.


Władze Warszawy chce, by można było pić alkohol na Bulwarach Wiślanych.

W wyroku tym WSA stwierdził w nim nieważność uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy zezwalającej na spożywanie napojów alkoholowych na bulwarach. Prezydent Warszawy nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku.

Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy. Chętnie spędzają tu wolny czas nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Bulwary są dostępne dla wszystkich, rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Rzeka, zieleń oraz odpowiednia infrastruktura pozwalają odpocząć i zrelaksować się. Uchwała Rady Warszawy wychodziła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bulwarów – wyjaśnia Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

W tej chwili obowiązuje stan epidemii i spożywanie alkoholu na bulwarach jest zakazane.  Po jego zniesieniu spożywanie alkoholu na tym terenie będzie możliwe – pod warunkiem jednak, że sąd nie zdecyduje inaczej.

UM/TJ


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia