Dawny budynek PZO zamienia się w stertę gruzu

Dodano: 27.06.2022, modyfikacja: 27.06.2022
Przy Grochowskiej 43 na Gocławku trwa wyburzanie niewielkiego budynku Polskich Zakładów Optycznych. W jego miejscu zostanie wzniesiony 7-mio piętrowy budynek mieszkalny z częścią usługową. Prace mają się zakończyć pod koniec 2023 roku.

Grochowska 43 - PZO

Definitywny koniec PZO

Budynek w narożniku ulic: Grochowska i Dęblińska został wzniesiony w latach 60. Nie do końca udało się ustalić jego przeznaczenie, jednak wiele na to wskazuje, że pełnił funkcję magazynową, a w ostatnich latach był ostatnim adresem, pod którym funkcjonowały Polskie Zakłady Optyczne.

W tym przypadku los okazał się okrutny. Jednak nie zawsze tak było. Główna siedziba PZO przy Grochowskiej po przebudowie pełni od niedawna funkcję biurową, zaś w magazynach PZO przy Terespolskiej mieści się sąd.Nowy budynek

W tym miejscu spółka Lugra wzniesie 8-miokondygnacyjny budynek mieszkalny, który składać się będzie z 45 mieszkań i dwóch lokali usługowych zlokalizowanych w parterze budynku. W podziemnej części budynku zaprojektowano garaż na 37 stanowisk. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia MWA Architekci. Pierwsi lokatorzy mają się wprowadzić pod koniec 2023 roku.


Wizualizacja: www.lugra-mieszkania.pl


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

djlamcha@gmail.com napisał:

Coś jednak przetrwało - PZO sp. z o.o. nadal w grze http://pzo.warszawa.pl/
2022-06-28 07:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia