Parkingi w rejonie pl. Wileńskiego

Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych, aby w drodze z Pragi do centrum przesiedli się do komunikacji miejskiej i pozostawili swoje auta na specjalnie przygotowanych parkingach.

Do dyspozycji kierowców w rejonie pl. Wileńskiego oddano ponad 700 dodatkowych miejsc parkingowych. Na skrajnych pasach al. Solidarności, pomiędzy ul. Szwedzką a Dworcem Wileńskim, na jezdni w kierunku centrum może zaparkować 500 aut.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił także tymczasowy parking przesiadkowy P+R na 265 miejsc, na dolnym poziomie (-1) Centrum Handlowego Wileńska. Wjazd jest możliwy od al. Solidarności. Auta od poniedziałku do czwartku można zostawiać w godz. 7.00-23.00 a w piątek 7.00-20.00. W soboty, niedziele i święta postój jest nieczynny.

Pozostawienie aut na parkingach pozwoli na zmniejszenie korków i uciążliwości związanych z budową drugiej nitki metra. Oznacza także oszczędności dla kierowców. Zostawienie samochodu na al. Solidarności jest całkowicie bezpłatne, natomiast do parkowania na P+R CH Wileńska wystarczy ważny bilet ZTM (od dobowego wzwyż).

Źródło: ztm.waw.pl


Wasze komentarze

2015-09-11 16:44 Ewa napisał:
Chciałam kilka dni temu tak zrobić - zostawić auto na parkingu CH Wileńska i po Wawie poruszać się kom. miejską. Pan parkingowy był bardzo zdziwiony moim pytaniem o bezpłatne parkowanie za okazaniem biletu dobowego na komunikację. Kto ściemnia?
2015-07-01 17:37 K napisał:
Zgadzam się w zupełności!
2014-11-03 07:42 ze stolycy napisał:
jakis pacan zapomniał zrobić ( po remoncie ) wjazd na parking jadącym z kierunku Marek ul.Radzymińską....tuman do potęgi bezpieczeństwa !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz