Wąż wpełzł do mieszkania i postanowił spać w łóżku gospodarza

Wąż zbożowy wkradł się po południu 9 maja do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Zagójskiej na Grochowie. Był najwyraźniej zmęczony, gdyż postanowił wygodnie odpocząć. Za najbezpieczniejsze i najcieplejsze uznał łóżko gospodarza. Brązowy gad zwinął się więc i poszedł spać.
fot. Straż Miejska

Niespodzianka w łóżku


- Gdy gospodarz lokalu wrócił do domu i wszedł do pokoju, w pierwszej chwili pomyślał, że to, co leży na łóżku, znalazło się tam za sprawką jego psa. Jednak gdy podszedł bliżej, ze zdumieniem stwierdził, że to wąż – powiedziała młodsza inspektor Sylwia Pawlak z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Mężczyzna nie stracił refleksu. Wziął z kuchni duży słoik i wsunął do niego zaspanego węża, a potem zadzwonił pod numer 986. Strażnicy upewnili się, że był to nie jadowity wąż zbożowy i odebrali od lokatora nieproszonego gościa, umieszczonego w słoju.

- Tajemnicą węża pozostanie, skąd przybył i w jaki sposób udało mu się wślizgnąć do mieszkania na trzecim piętrze. Węże zbożowe są często hodowane w polskich domach, ponieważ nie są jadowite. Mogą najwyżej niegroźnie pokąsać. Dla bezpieczeństwa w podobnych przypadkach radzimy odizolować pomieszczenie, w którym jest wąż, i wezwać nas – dodaje Sylwia Pawlak z Ekopatrolu.

Funkcjonariusze przewieźli węża do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, do którego trafiają wszystkie odłowione przez nich gady.


Straż Miejska


Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia