Jestem z Pragi

Cykl 65 zdjęć "Jestem z Pragi" to długo wyczekiwana wystawa wspólnego portretu Prażan.

Na płocie okalającym budowę II linii Warszawskiego Metra zawisło 65 portretów z cyklu "Jestem z Pragi" autorstwa Julity Delbar (Atelier Klitka).

Julity Delbar jak sama przyznaje przez ten projekt chciała  chciała pokazać, jak duży jest potencjał dzielnicy, ile w niej energii i cudownych ludzi...

W 2011 roku pojawił się w Klitce pomysł na stworzenie jak największego projektu, który polega na fotografowaniu każdego chętnego Mieszkańca Pragi i aby w ten sposób stworzyć całość - wspólny portret ludzi, którzy są dumni z tego, w jak wyjątkowym miejscu Warszawy żyją i z jak wspaniałego miejsca pochodzą. Okazało się, że pomysł przypadł do gustu Prażanom. Być może uda nam się przyczynić do obalenia mrocznego wizerunku, jakim owiana jest Praga.

Przez rok kolekcjonowałyśmy w Klitce kolejne portrety aż nadszedł dzień, kiedy trzeba było wybrać… Wierzcie nam - było ciężko. Po długiej selekcji pełnej dyskusji z bólem serca, że tylko tyle - wybrałyśmy 65 fotografii - wspomina Julita Delbar.

Projekt finansowany przez Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

Kiedy:

15 czerwca 2012 r. - ...

Godzina:
Całą dobę

Gdzie:
Skrzyżowanie ulicy Targowej z Al. Solidarności, płot budowy drugiej linii Metra.

Bilety:
wstęp wolny

Galeria
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia