Bazar Rogatka

Bazar Rogatka położony jest między ulicami Grochowską i Kamionkowską na Kamionku.

Niewielki bazarek powstał w 1991 roku. Posiada dwa wejscie od ul. Grochowskiej 328 i Kamionkowskiej. Są na nim obiekty handlowe stałe w postaci pawilonów, jak również plac targowy do prowadzenia handlu naręcznego.

Od 2010 roku był zarządzany przez stowarzyszenie kupieckie "Rogatka", kiedy to nowym dzierżawcą została firma Transpol.

Nowy właściciel wyburzył pawilony po prawej stronie od wejścia z ul. Grochowskiej i zamierza zaprosić do handu cudzoziemców, przede wszystkim Bułgarów, z którymi od dziesięciu lat współpracował na dawnym Stadionie Dziesięciolecia.

Na terenie objętym handlem docelowo może pracować ok. 200 kupców. Jednak bazarek nie tętnił ostatnio życiem i jego dalszy los jest niepewny... zważywszy wciąż trwającą debatę na temat przebiegu Trasy Tysiąclecia.

1 maja 2016 roku bazar Rogatka został zamknięty.

PS/TJ

Ciekawostki

  • Pojawienie się cudzoziemców na bazarze wzbudziło protesty okolicznych mieszkańców.

Więcej na ten temat


Galeria
Wasze komentarze

64x64

bogusia napisał:

Czy ktos wie co dalej będzie tym bazarkiem ? bo na razie to on całkiem umiera.
2013-04-05 17:11
64x64

Wiesław napisał:

Czy ktoś zainteresuje się wreszcie tym biednym psem,który siedzi tam w czymś co przypomina budę-wybieg, wyje przeraźliwie od czasu do czasu, a jego miska stoi w tym samym miejscu od kilku dni? Kiedy pies chce wyjść na zewnątrz wybiega z budki na bazarze jakiś cieć-menel i krzyczy wulgaryzmy, zastrasza psa,żeby wlazł spowrotem do budy; i właściciel tego placu/bazaru na coś takiego pozwala ?! Tylko zadzwonić po straż miejską i sprawa szybko by się wyjaśniła.
2013-01-10 08:38
64x64

Slawko napisał:

Współczuje Rafał...
2012-08-06 21:52
64x64

Rafał napisał:

Dziś facet przedstawiający się jako kierownik obiektu groził mi tam pobiciem, wykręceniem ręki i paroma innymi rzeczami, bo śmiałem tam wejść z aparatem fotograficznym, swoją drogą ze 3 razy starszym od samego bazaru. Szczerze polecam TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA - dla własnego bezpieczeństwa.
2012-07-10 17:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia