Automatyczna toaleta w Parku Praskim

Automatyczna toaleta w Parku Praskim

Automatyczna toaleta znajduje się alejce Waleriana Łukasińskiego na terenie Parku Praskiego na Nowej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Nowoczesny szalet został ustawiony przez Zakład Oczyszczania Miasta na terenie parku pod koniec 2015 roku. W środku znajduje się wykonana ze stali nierdzewnej muszla ustępowa, która jest myta, dezynfekowana oraz suszona po każdym użyciu. Dezynfekowana jest również podłoga. Obie czynności odbywają się po wyjściu użytkownika z toalety.

Papier toaletowy, wodę, mydło oraz suszarkę otrzymamy automatycznie po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik. Toaleta wyposażona jest w udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności, posiada także przewijak dla niemowląt.

Urządzenie jest wyposażona w moduł GSM dla administratora informującego np. o niepożądanych zdarzeniach w toalecie lub braku któregokolwiek z mediów. Czas przebywania w toalecie został ograniczony do 15 minut, o czym informuje specjalny wyświetlacz. Wykonane ze stali nierdzewnej przesuwne drzwi wejściowe otwierane są automatycznie.
DW/TJ

Ciekawostki

  • Urządzenie kosztowała aż 258 tys.
  • Teoretyczne szalet miał być wandaloodporny... Tak się niestety nie stało gdyż już po kilku tygodniach został poważnie uszkodzony.

Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia