Kanał Wystawowy

Kanał Wystawowy nazywany również Gocławskim, Kamionkowskim lub Skaryszewskim łączy Jeziorko Kamionkowskie z Jeziorem Gocławskim.

Jego długość wynosi około 2 km.

Kanał rozpoczyna swój bieg przy północnej stronie Jeziora Gocławskiego. Następnie po przecięciu Alei Stanów Zjednoczonych płynie między ogródkami działkowymi i dalej wzdłuż ulicy Międzynarodowej. Nim jego wody zasilą Jeziorko Kamionkowskie opływają tzw. Bulwar Stanisława Augusta tworząc pośrodku potężną wyspę.


WI/TJ

Ciekawostki

  • Swoją nazwę zawdzięcza przedwojennej wystawie krajowej która była planowana na terenie obecnych ogródków działkowych.
  • Kaczki zamieszkujące teren w okolicy Kanału Wystawowego jako miejsce lęgów upodobały sobie od lat teren na pasie zieleni miedzy jezdniami ruchliwej Alei Stanów Zjednoczonych. W tym miejscu od kilku lat pracownicy ZOM montują przed sezonem lęgowym specjalne siatki, aby kaczki nie ginęły pod kołami samochodów i mogły spokojnie wychować swoje maleństwa. ZDM ustawił również specjalne znaki ostrzegawcze "Uwaga. Dzikie kaczki". Siatki są usuwane, gdy kaczuszki podrosną i nauczą się latać.

Więcej na ten temat


GaleriaWasze komentarze

64x64

Tymoteusz napisał:

Czytam po latach ten tekst. Kanałek wystawowy to bardzo urokliwe miejsce - bliskość działek, mnóstwo zieleni. Tylko jest pewien problem - to co w wodzie - masa śmieci, masa zanieczyszczeń. Rok rocznie kanałek jest "oczyszczany", ale to tylko powierzchownie - z roku na rok woda jest brudniejsza, coraz więcej mułu - aż szkoda patrzeć na ryby i kaczki żyjące w takim środowisku. A może z tym da się coś zrobić. Mam świadomość trudności związanych z małą przestrzenią wokół - sprzęt nie wszędzie wiedzie bez chwilowego demontażu barierek, ale da się choć trochę udrożnić koryto. Poza budżetem brakuje jeszcze w wielkich miastach świadomości ekologicznej - niestety nie tylko zarządzających, ale w znacznej mierze samych mieszkańców.
2019-04-11 07:18
64x64

station napisał:

Babcui zule tam beda siedziec nocami i dniami a nie emeryci...
2016-02-29 00:30
64x64

Teresa Góralczyk napisał:

W ramach partycypacji budżetu nasz projekt (mieszkańców ul.Międzynarodowej i okolic)z pośród 30 innych projektów zajął drugie miejsce.Podpisało się pod projektem 1164 osób. Chodzi oczywiście o tzw."kanałek wystawowy" biegnący wzdłuż kanałku od ul.Zwycięzców do Waszyngtona; o postawienie ławek, ogrodzenie kanałku i oświetlenie. Szczególnie ważne jest dla nas mieszkańców ul.Międzynarodowej postawienie ławek, które swego czasu tam były, są tam nawet wytyczone miejsca na ich zamontowanie - niestety znalazło się kilku "krzykaczy", antyspołecznych egoistów, dzięki którym ławki te kilkanaście lat temu usunięto. Mieszkamy tu już ponad 45 lat , mieszkańcy bloków zestarzeli się, jesteśmy schorowani, niepełnosprawni i nie mamy możliwości aby gdzieś przysiąść i odpocząć pośród pięknej zieleni.Teraz czytam , że będzie tylko oświetlenie.Czy postawienie 10 ławek jest tak kosztownym wydatkiem, że Gminę nie stać na te parę tysięcy złotych ? Nie sądzę. Brak tylko dobrej woli by zrobić coś dla ludzi starych, schorowanych inwalidów a nawet młodych matek z małymi dziećmi, które też chętnie skorzystały by z tego rodzaju wypoczynku. Dlatego apel do Gminy, zróbcie dobry uczynek i pomyślcie o nas seniorach ! Postawienie niedawno przez Gminę kilku ławek wzdłuż ulicy Międzynarodowej okazało się dla wielu starszych osób ratunkiem, bowiem ulica ta jest bardzo długa i idąc od tramwaju robiąc po drodze zakupy można od czasu do czasu na nich przysiąść i odpocząć. Jesteśmy Gminie za te ławki bardzo wdzięczni !!! Prosimy też o następne ławki wzdłuż kanałku już na wiosnę przyszłego roku !!!Czy 1164 zebranych podpisów nie jest najlepszym dowodem, jak bardzo mieszkańcy naszego osiedla oczekują na zagospodarowanie tego tak atrakcyjnego odcinka drogi ???
2014-09-25 20:21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia