Wiosenna

Ulica WiosennaUlica Wiosenna na Szmulowiźnie w dzielnicy Praga Północ w Warszawie biegnie od ulicy Tarchomińskiej do ulicy Radzymińskiej.

Ulica Wiosenna pojawiła się po raz pierwszy na planie z 1893 roku gdzie zaczyna się na wysokości obecnej Tarchomińskiej, jest równoległa do Radzymińskiej, przecina Folwarczną i zakręca do Białostockiej.

W tym czasie wybudowano przy niej drewniaki mieszkalne, które zachowały się jeszcze długo po II wojnie.

Tuż przed wojną w 1938 roku na rogu ulicy Tarchomińskiej i Wiosennej zbudowano jedyną do dziś zachowaną przedwojenną kamienice pod nr 6.

Obecna Wiosenna na zupełnie inny przebieg i biegnie wśród bloków osiedla "Szmulowizna B" zbudowanych w latach 70-tych XX wieku, przez RSM "Praga".


DW/TJ

Ciekawostki

  • Do 2004 roku Wiosenna miała swój drugi odcinek tzw. ul. Wiosenna "b" - prowadził on od ulicy Grodzieńskiej do al. Solidarności. Obecnie temu fragmentowi patronuje Irena Kosmowska.
  • Do czasu powstania nowego osiedla mieszkaniowego, w sąsiedztwie Wiosennej istniała ulica Jesienna. Nazywana popularnie "czarną dróżką",bo z czarnego miału miała nawierzchnię, znajdowała się w miejscu, gdzie dzisiaj jest alejka osiedlowa, przylegająca do parkanu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia