Brzeska 2

Brzeska 2 - Inwestycja KijowskaUlica Brzeska 2 - budynek biurowy na Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

6-cio kondygnacyjny budynek biurowy zbudowano w latach 2010-12 przy ulicy Brzeskiej 2 pomiędzy ulicami Kijowską i ulicą Bronisława Wieczorkiewicza.

Ciekawy architektonicznie obiekt wraz z odnowioną w tym samym czasie zabytkową kamienicą przy Kijowskiej 5 oferuje około 5 tys. mkw. powierzchni biurowej przeznaczonej na wynajem.

Główne wejście do budynku wraz z recepcją znajduje się od strony ulicy Brzeskiej. Wjazd na dwupoziomowy garaż podziemny jest możliwy od strony ulicy B. Wieczorkiewicza.

Projekt powstał w warszawskiej pracowni Pastewka i Strój Architekci. Inwestorem była firma PBM Południe Development.

TJ

Ciekawostki

  • Nad ulicą Wieczorkiewicza zaprojektowane zostało czterokondygnacyjne nadwieszenie, pod którym przebiega ruch drogowy. Wzbudzające zainteresowanie przechodniów zamontowane w tym miejscu suwnice z łańcuchami mają pozwolić na bezproblemowy dostęp do przebiegającej w tym miejscu pod jezdnią komory cieplnej.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje


Galeria

Wasze komentarze

64x64

Arek napisał:

Właściwy urząd na wniosek ówczesnego właściciela PBM Południe Development nadał numer administracyjny budynku. Arek
2019-04-08 16:40
64x64

pienkny napisał:

Proszę mi wskazać choć dwa charakterystyczne dla urbanistyki starej Pragi elementy, a wreszcie uwierzę, że ten obiekt zasługuje na miano "ciekawy" w jej klimacie. Chyba, że chodzi o to, iż wogóle tam nie pasuje. Wtedy będzie ciekawym nadwyraz.
2014-01-31 12:10
64x64

witek z pragi napisał:

Jestem mieszkańcem Starej Pragi od pokoleń i nie bardzo wiem skąd wziął się adres na tym budynku, Brzeska 2. Z moich rowerowych spacerów wynika że adres Brzeska 2 (i do niedawna stał tam budynek opatrzony tablicą) znajduje się na szutrowej drodze wzdłuż wału w przedłużeniu ulicy Kijowskiej. Jeszcze dalej za noclegownia dla bezdomnych. W kierunku ulicy Objazdowej po lewej stronie. Z chęcią poczekam na odpowiedź w tej sprawie. Mój adres: witek.kosek@wp.pl
2012-08-27 19:28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia