Majdańska 5

Majdańska 5Ulica Majdańska 5 - budynek mieszkalny na Grochowie w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Budynek w ramach osiedla Majdańska został wzniesiony przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową w 1982 roku wg proj. Jerzego Kumelowskiego.

13 -to piętrowy budynek wyposażony w 2 szybkobieżne windy posiada 104 lokali mieszkalnych rozmieszczonych w 1 klatce schodowej.

Na parterze znajduje się portiernia z ochroną oraz szereg ogólnodostępnych lokali użytkowych.

W 2012 roku blok został docieplony.

Budynkiem od 1999 roku administruje Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Grenadierów".


TJ

Ciekawostki

  • Przy budowie bloku brał czynny udział tow. Albin Siwak, przodownik pracy, członek Komitetu Centralnego PZPR.
  • W tym budynku w latach 1987-1900 mieszkał znakomity piosenkarz - Mieczysław Fogg. 3 września 2020 roku na ścianie bloku została odsłonięta tablica pamiątkowa.

Więcej na ten temat


Obiekty


Instytucje

Wasze komentarze

64x64

AndziaMarcin napisał:

05.03.2021 facet nieźle się bawił mną i koleżanką, pracując tzn. Wrzucając ulo do skrzynek zaczął nas wypraszać i tym czasem nagrywać myśląc że wyjdę oczywiście zaczął również popychać koleżankę kiedy zobaczył że i ja go zaraz również zaczęłam nagrywać. Pytanie co by mu to dało jak by serio zadzwonił na policję? Panie zaśmiecją skrzynki pocztowe i prosiłem żeby opuściły tą klatkę itd... Owszem byłby zakaz opuściłabym klatkę i się później wróciła ale po co ? Skoro po tej nie miłej konwersacji z Panem i tak wróciłam i dokończyłam klatkę. Dlaczego bo facet wcześniej udał że dzwoni na Policję a nerwy wzięły górę i odpuściłam. Ale dzięki niemu już wiem aby nie wychodzić poczekać jak dalej się rozwinie sytuacja , facet był tak zdeterminowany że do skrzynek nas nie chciał dopuścić i był natarczywy w senie z telefonem właził nam pod samą buzię że się nie obawiał że go nie STRACI ale luz. Przemiły Pan który nas wpuścił nie miał do nas żalu, a ten Już tak i nawet nie próbował uwierzyć że ktoś nas wpuścił. Szkoda że człowiek myśli po czasie, ale nawet teraz wchodząc na te z zakazami (wieżowce beż kodów)będę czekać na policję dostanę ten mandat, ale i tak włożę te ulotki, a mandat opłacę bo zwyczajnie mnie na niego stać. Widocznie nie każdy zdaję sobie z tego sprawę że niektórzy z tego żyją:). Wiem że nie każdy to lubi ale taką pracę se wybraliśmy. I jedni mają od skrzynki płacone jedni na godzinę. Facet do mnie że udostępni to nagranie Policji proszę bardzo, tylko gorzej jak on nie pójdzie na Policję a wrzuci to na neta, bo chyba zdaję sobie z tego sprawę ile powinno tam się znajdować osób (10). Nie nie wyżalam się. Komentuję to co było by osoby które nie lubią ulotkarzy mieli nas gdzieś a nie że tak zwracają na nas uwagę. Cóż jeden człowiek jest miły a drugi...jest jaki jest. Pozdrawiam;).
2021-03-07 04:04
64x64

Beata napisał:

We wrześniu 2020 na ścianie budynku przy Majdańskiej 5 została odsłonięta tablica poświęcona Mieczysławowi Foggowi.
2020-12-15 00:28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia