Starzyńskiego 10

Stefana Starzyńskiego 10Ulica Stefana Starzyńskiego 10 - budynek wielorodzinny na Nowej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Budynek o ciekawej architekturze został zbudowany w narożniku ulic Stefana Starzyńskiego i Namysłowskiej przez PKP w latach 1963-64.

7-mio kondygnacyjny blok posiada 181 lokali mieszkalnych rozmieszczonych w 6 klatkach schodowych. W przyziemiu rozmieszczono kilka lokali usługowych.

Obok budynku znajduje się niewielki plac zabaw oraz parking strzeżony.

Obecnie nieruchomością zarządza Wspólnota Mieszkaniowa im. Stefana Starzyńskiego.


TJ

Ciekawostki

  • Mieszkający na parterze od strony budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 mają do dyspozycji imponujące ogródki przydomowe.
  • Do początku lat 90-tych na parterze znajdowała się przychodnia kolejowa, zaś od strony terenów "Ośrodka Namysłowska" w przystosowanym mieszkaniu mieścił się gabinet stomatologiczny dla dzieci.
  • Budynek posiada zawieszony na fasadzie drugi, nieco mylący adres: Namysłowska 12.

Więcej na ten temat


Firmy


Galeria


Wasze komentarze

64x64

jadwinia napisał:

Tak plac zabaw jest imponujący od lat ponad 30! Ogrudki nie są imponujace b mieszkancy sami zasmiecaja. Wspolnota ktora ponoc nie istnieje robi co chce na podworku toczac wojny z mieszkancami...
2014-11-03 13:51

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia