Grochowska 262

Trzykondygnacyjny budynek na rzucie litery H został wzniesiony w narożniku ulicy Grochowskiej i Podskarbińskiej w latach 1972-1974 jako siedziba Komitetu Dzielnicowego PZPR Praga Południe.
Cały teren wraz z przyległym dużym parkingiem był ogrodzony i był pilnie strzeżony przez milicjantów. Na dachu powiewała biało-czerwona flaga, zaś z tyłu za budynkiem ciekawa mozaika nadała trochę kolorytu temu miejscu.
W dawne święto Polski Ludowej 22 lipca 1991 roku w dawnej siedzibie towarzyszy rozpoczął działalność bank "Agrobank".
W 2000 roku przeprowadzono remont instalacji elektrycznej budynku. W 2002 roku bank się wyprowadził i do 2005 roku budynek nie był użytkowany.
Od września 2005 roku obiekt użytkuje Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga Południe, które wkrótce po jego zasiedleniu przeprowadziło gruntowny remont sali konferencyjnej.
Dziś obiekt o powierzchni ponad 1400 m2 służy mieszkańcom jak również osobom pragnącym niedrogo i w komfortowych warunkach przeprowadzić szkolenie, konferencję czy naradę.
TJ
Ciekawostki
- - Był obłożony marmurem, który zdjęto by nie drażnić ludu pracującego dzielnicy - wspomina Rafał Wodzicki.
- - Pamiętam patrole i koksowniki przed nim w czasie Stanu Wojennego - wspomina Łukasz.
- Budynek pełnił również funkcję mieszkalną - ostatni lokator z wielkim żalem opuścił to miejsce w 2005 roku.
- W latach 90. w budynku wybuchł pożar.
Więcej na ten temat
Instytucje
Galeria




|
|
Najczęściej czytane
Najnowsze informacje
wstecz
Wasze komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii