Kickiego 12 - Akademik UW

Kickiego 12 w WarszawieUlica Ludwika Kickiego 12 - budynek akademika Uniwersytetu Warszawskiego na Grochowie w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Budynek, podobnie jak jego sąsiad pod nr 9, został wzniesiony w 1955 roku z okazji Festiwalu Młodzieży Socjalistycznej. Po jego zakończeniu został udostępniony na potrzeby Uniwersytetu Warszawskiego, który otworzył w nim żeński Dom Studenta.

Obecnie koedukacyjny budynek posiada 360 miejsc. W pokojach są telefony, internet. Na terenie obiektu znajduje się sklep, sala telewizyjna, pokoje cichej nauki i nowoczesna pralnia automatyczna. Wejście do budynku odbywa się za pomocą specjalnej karty magnetycznej.

Każdy pokój ma mały aneks kuchenny, na który składa się lodówka i zlew. Dodatkowo na każdym piętrze przygotowano dużą kuchnię, gdzie znajdziemy 8 palników, zlew i blaty do przygotowania posiłków.

W miesiącach lipiec - wrzesień budynek pełni funkcję hostelu.

AK/TJ

Ciekawostki

  • Każdy z mieszkańców akademika otrzymuje specjalną kartę mieszkańca tzw. Kickartę.
  • Dawniej, kiedy w budynku mieszkały tylko dziewczęta, był nazywany "U bab". Obecnie budynek określa się jako "Marriott".
  • Jeszcze w czasach kiedy w budynku mieszkały wyłącznie dziewczęta nierzadkie były przypadki wdrapywania się chłopców do ich pokojów po linach czy rynnach.
  • Znakiem rozpoznawczym Kica są karaluchy. Ich ilość zależy od utrzymywanego przez studenta porządku i liczby przeprowadzonych odgórnie dezynsekcji.

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia