Targowa 66

Targowa 66 w WarszawieUlica Targowa 66 - kamienica usługowo-mieszkalna i pawilony handlowo-usługowe na Starej Pradze w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Czteropiętrowa kamienica została wzniesiona w 1890 roku. Posiada kilkadziesiąt lokali mieszkalnych i kilka lokali usługowych w przyziemiu od strony ulicy Targowej. Na tyłach kamienicy funkcjonowało niewielkie targowisko.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej administratorem był Ojzer Mandelblaum.

W 1945 roku kamienica przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta.

W latach 1984-1993 na placu za kamienicą zbudowano Pasaż Wileński. Znajduje się w nim 37 punktów handlowo-usługowych o zróżnicowanej powierzchni od 18 do 71 m2. Na poziomie -1 są dostępne miejsce postojowe.

Targowa 66 jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków.

TJ


Ciekawostki

  • Przed 1939 rokiem pod tym adresem miesił się sklep obuwniczy marki Bata.
  • W marcu 2016 roku - jak informowały media - prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia. Marek M. próbował wyłudzić prawo do zarządzania nieruchomościami przy ulicy Targowej 66.
  • 11 czerwca 2022 roku w jednym z mieszkań doszło do ataku nożownika. Jedna z osób została ranna i trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jest poszukiwany przez policję.

Więcej na ten temat


Obiekty


Galeria


Targowa 66 w WarszawieTargowa 66 w WarszawieTargowa 66 w WarszawieTargowa 66 w Warszawie

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia