Grodzieńska 24

Grodzieńska 24 w WarszawieUlica Grodzieńska 24 - kamienica mieszkalna na Szmulowiźnie w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Trzypiętrowa kamienica została wzniesiona przed 1939 rokiem. Posiada kilkanaście lokali mieszkalnych.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej była własnością Marii Materne.

W 1945 roku kamienica przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta.

Obiekt jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Wasze komentarze

64x64

Prawda napisał:

Po ewentualnym remoncie kamienicy znajdą się szybciutko spadkobiercy p. Marii Materne i będą chcieli ją odzyskać. Prawo powinno stanowić, że muszą oni zwrócić koszty modernizacji kamienicy.
2020-08-17 07:56
64x64

Urodzona na Szmulkac napisał:

Skoro te budynki są ujęte w gminnej ewidencji zabytków, to dlaczego nikt nie interesuje się remontem tych kamienic. W mieszkaniach pękają ściany, brak ciepłej wody, gazu i centralnego ogrzewania. W latach 80-tych budowano obok osiedle "Białostocka", w 2012 domy komunalne. Obecnie na miejscu LEDY budowany jest kolejny blok. W związku z tym pytam- dlaczego wówczas nie doprowadzano sieci centralnego ogrzewania. Ludzie płacą wysokie rachunki za energię elektryczną lub w zimie oszczędzają na cieple - "zimny wychów". Teraz dowiaduję się z innych źródeł że centralne wstrzymano z powodów roszczeń. Tragedia. Interesuję się akurat tą kamienicą ze względu na mieszkającą tam rodzinę i znam większość bolączek lokatorów, którzy z utęsknieniem czekają na poprawę warunków bytowych.
2020-08-14 12:03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia