Chłopickiego 6

Chłopickiego 6 w Warszawie Ulica Józefa Chłopickiego 6 - kamienica mieszkalna na Gocławku w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.

Piętrowa kamienica została wzniesiona przed 1939 rokiem. Posiada kilka lokali mieszkalnych i jeden lokal użytkowy.

Tuż przed wybuchem wojny należała do Stefani Kamińskiej.

W 1945 roku na podstawie dekretu Bieruta przeszła na własność miasta.

TJ

Ciekawostki

  • - Na Grochowie, na ulicy Chłopickiego 6. Tam był bar czy restauracja, już nie wiem jak to nazwać, i przychodzili Bahnschutze z kolei (bo tam nastawnia była kolejowa) na obiady. Jak do restauracji się przychodzi (kiedyś wywieszało się kartkę, jakie tam są zupy) zobaczyłam, że jest zupa pomidorowa za jakąś małą sumę. Więc weszłam, siadłam, jem tą zupę pomidorową. Wchodzą Bahnschutze, jak [mnie] zobaczyli, okazuje się, że była na wierzchu wywieszka (moja była wina) Nür für Deutsche było, tylko dla Niemców ta salka, a to taka mała salka. Jak się ten jeden przyczepił, to mnie złapał i zaprowadził na Kordeckiego do komisariatu i całą noc przesiedziałam w komisariacie. Jakiś poczciwy granatowy policjant mnie po prostu wypuścił, bo pewno by mnie gdzieś znowu wywieźli nie wiadomo dokąd... - wspomina Alicja Prószyńska-Bistuła.

Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia