Kolejny projekt inwestycji w dawnej fabryce Perun przy Grochowskiej

Dodano: 09.01.2023, modyfikacja: 09.01.2023
Inwestor Grochowska 301/305 sp. z o.o. sp.k. przedstawił kolejny już projekt budowy osiedla mieszkaniowego "Fabryka PERUN" - na działce, na której znajdują się fabryczne hale wpisane do rejestru zabytków. Projekt uległ zmianom w wyniku trwających konsultacji społecznych i uwag konserwatora zabytków. Otwarte spotkanie dotyczące tego projektu odbędzie się 10 stycznia 2023 roku o godz. 17 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe.Wizualizacja materiały prasowe

Nowa odsłona koncepcji Fabryki Perun

W odpowiedzi na zalecenia zgłoszone przez Mazowieckiego Konserwatora Zabytków oraz postulaty lokalnej społeczności, architekci z pracowni WWAA przygotowali nową odsłonę koncepcji Fabryki Perun. I tak obecnie:
  • Zabytkowe hale są teraz jeszcze lepiej wyeksponowane.
  • Całość projektu została ponownie przemyślana pod kątem potrzeb przyszłych mieszkańców i sąsiadów.
  • Wypracowano też więcej szczegółów dotyczących inwestycji towarzyszącej – atrakcyjnego, zielonego skweru pomiędzy ulicą Grochowską a Błoniami Elekcyjnymi.

Fabryka Perun to jeden z najstarszych przykładów architektury przemysłowej na Grochowie. Od marca 2019 roku jej historyczne hale są wpisane do rejestru zabytków.Ostatnie chwile dialogu

Mieszkańcy są zaproszeni do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach dialogu społecznego o inwestycji. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia o 17:00 w sali 305 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274.

Dialog trwa tylko do 11 stycznia 2023 roku. Zachęcamy do przedstawienia swoich uwag i opinii na spotkaniu stacjonarnym, poprzez formularz na stronie https://fabrykaperun.pl/Formularz-dialog oraz pisząc na adres dialog@fabrykaperun.pl.

Wszystko znajduje się na stronie https://fabrykaperun.plTJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Jacek napisał:

Rozumiem, że Anna by wolała coś w podobie tej brzydoty wszechobecnej na ulicy Grochowskiej... Zmiana na lepsze kłuje ją w oczy! Co za ludzie!!!
2023-01-10 18:09
64x64

Andrzej napisał:

O niebo lepszy od poprzedniego projektu, który przytłaczał fabryczne budynki. Konserwator zabytków zrobił dobrą robotę. To oczywiście kwestia gustu, ale mnie ta wersja się podoba i nie wydaje mi się, że zaburzy jakoś strasznie ciąg budynków przy Grochowskiej. Pozdrawiam.
2023-01-10 13:24
64x64

Anna napisał:

Dzień Dobry, wrzucicie jedno zdjęcie z projektu w dniu kiedy odbywa się i kończy zarazem dyskusja na ten temat?! Wizualnie nie komponuje się z otoczeniem. Co do funkcjonalności trudno powiedzieć.Szkoda, ze wcześniej nie było informacji, ze dziś się zamyka projekt. Ale proszę uwierzyć, ze nie wyglada to dobrze w ciągu budynków Grochowskiej. Ilość okien, detalu, kompletnie ma się nijak do reszty.
2023-01-10 12:28

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia