Ulica Żupnicza zostanie przedłużona. Znamy termin

Dodano: 19.01.2023, modyfikacja: 19.01.2023

O planach przedłużenia ulicy Żupniczej do ulicy Podskarbińskiej mówi się od kilku lat. Dziś za sprawą odpowiedzi na zapytanie jakie złożył w tej sprawie Samorząd Mieszkańców Osiedla Kamionek wiemy, że jej budowa zakończy się najpóźniej do 25 lutego 2025 roku, a za jej powstanie będą odpowiedzialne dwie spółki deweloperskie.

Ulica Żupnicza zostanie przedłużona


Na ulicę wjadą autobusy!

Przedłużona ulicy Żupnicza będzie biegła od niedawno wybudowanego ronda na skrzyżowaniu Chodakowska/Żupnicza a kończyła na wysokości kaplicy pw. św. Rity. Ulica zostanie wybudowana przez dwa podmioty prywatne: Robyg Praga Arte Sp. z o. o. oraz Victoria Dom S.A. i będzie to nie później niż 25 luty 2025 r.

- "Planuje się budowę odcinka ulicy o jezdni bitumicznej dwukierunkowej, z obustronnymi chodnikami, ścieżką rowerową, miejscami parkingowymi, zielenią drogową, oświetleniem i odwodnieniem. Po ulicy poruszać się będzie komunikacja miejska. Nie planuje się przeprowadzenia konsultacji z Mieszkańcami" - odpowiada burmistrz Pragi Południe - Tomasz Kucharski.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia