Czy ulica Rodziewiczówny zostanie przedłużona do Grochowskiej?

Dodano: 27.01.2023, modyfikacja: 27.01.2023
Remont ulicy Podolskiej, który za kilka lat najpewniej się wreszcie dokona, stawia dziś nowe pytania. Co z przedłużeniem do Grochowskiej ulicy M. Rodziewiczówny, czyli w śladzie istniejącej dziś wydeptanej ścieżki? W tym temacie dla kierowców niestety nie ma dobrych informacji.Przedept w miejscu drogi

Obecnie teren położony na skaju osiedla Ostrobramska, na którym mogłaby zostać wytyczona przedłużona ulica M. Rodziewiczówny jest zielonym obszarem z dość solidnie wydeptanym przedeptem. O sprawie budowy ulicy w imieniu mieszkańców zapytał radny Marek Borkowski uzyskując krótką odpowiedź, że taka inwestycja nie jest w tej chwili planowana przez Urząd Dzielnicy Praga Południe. Koncepcja jej budowy dalej istnieje, jednak jak wczoraj wspomniał burmistrz Pragi Południe - Tomasz Kucharski na spotkaniu z mieszkańcami - "to idea".

Budowa ronda

Ciekawym pomysłem była budowa na skrzyżowaniu Podolskiej i Grochowskiej ronda. Niestety, i w tej sprawie zupełnie nic nowego się nie dzieje, a warto przypomnieć, że od 8 października 2011 roku kierowcy jadący Grochowską stracili za sprawą ustawionego znaku lewoskręt w Podolską.

Zamiast ulicy chodnik i DDR

Na rok 2023 roku został złożony projekt do Budżetu Obywatelskiego zakładający budowę w miejscu wydeptanej ścieżki chodnika wraz z drogą dla rowerów. Uzyskując 1786 głosów nie został wybrany w głosowaniu.

Został złożony ponowie i aktualnie trwa jego ocena.


TJ

Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia