Nietrafiony prezent jest uszkodzony. Naprawić czy zdemontować wielkiego miśka?

25.02.2023
5-metrowy miś pojawił się przed głównym wejściem do Parku Praskiego w 2017 roku. Jego wykonanie i ustawienie pokrył z własnych środków francuski artysta ofiarując go dzielnicy w formie darowizny. Dziś rzeźba jest uszkodzona, co sprawia, że wróciły pytania: co dalej z nowym "symbolem" czy "koszmarem" Pragi?
Jednak naprawa?

W ustawienie misia zaangażowana była Fundacja Art Gang dbająca o rozwój artystyczny i edukację dzieci, w tym w szczególności dzieci z domów dziecka. Projekt jest też wspierany przez byłego burmistrza Pragi Północ Wojciecha Zabłockiego, którego zresztą nazwisko pojawiło się na rzeźbie.

– Jesteśmy otwarci na współpracę i gotowi naprawić rzeźbę – zadeklarowała na łamach Przeglądu Praskiego Anna Neneman z Fundacji Art Gang. - Rzeźba powinna być poddana rewitalizacji. Wiem, że w niektórych miejscach rzeźba rdzewieje, warto by ją było uratować. Dodała też, że jest w posiadaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.
Demontaż?

Rzeźba była ustawiono tymczasowo, jednak stoi dalej i coraz bardziej niszczeje, a to może z czasem stanowić zagrożenie dla spacerowiczów. Dlatego w urzędzie coraz bardziej rozważany jest jej demontaż lub przeniesienie na teren zoo. Na przeprowadzkę wycenioną wstępnie na około 50 tys. zł nie ma jednak środków.


TJ


Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia