Jacek Wachowicz alarmuje: Czy Jagiellońska będzie drugą Brzeską?

30.11.2023
- Skandal - likwidują aptekę, a na jej miejscu chcą stworzyć poczekalnię dla osób uzależnionych od narkotyków! Decyzję o likwidacji apteki podjął Zarząd ZOZ - poinformował wiceburmistrz Pragi Północ Jacek Wachowicz.

fot. Jacek Wachowicz

Czy Jagiellońska będzie drugą Brzeską?

- "Kolejna próba instalacji osób uzależnionych na Pradze i znów kosztem pacjentów korzystających z opieki medycznej! Planowana jest likwidacja apteki przy ulicy Jagiellońskiej 34, która mieści się od frontu budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej.
To praktycznie jedyny punkt apteczny od ul Targowej aż do Wisły. Apteka działa w budynku, w którym jest też przychodnia, już od ponad dwudziestu lat! Przychodnia ma pod opieką około 800 osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Nie ma powodu ukrywać, że przez to ulica Jagiellońska staje się miejscem niebezpiecznym. Obok znajduje się Teatr Baj, przedszkole, prestiżowe liceum im. Władysława IV. To ruchliwa ulica, którą coraz bardziej nieprzyjemnie chodzić. Staje się kolejnym, po ulicy Brzeska czy Kijowskiej, miejscem niebezpiecznym, w którym spotykają się osoby uzależnione. Udało się zablokować Centrum Restart w Budynku B Szpitala Praskiego, a także wyburzyć pawilony przy Targowej 18, które były siedliskiem dealerów i uzależnionych. A teraz mamy kolejny problem - ponownie kosztem pacjentów, w tym starszych osób korzystających z przychodni, planuje się punkt zbiorczy dla uzależnionych z całej Warszawy. Protestujemy przeciwko likwidacji apteki i kolejnej próbie odbierania przestrzeni mieszkańcom Pragi i oddania jej uzależnionym z całego miasta." - mówi Jacek Wachowicz.

Więcej informacji


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

Milka napisał:

Z Targowej 18 (Praga Płn) przenieśli się do Targowej 16 (Praga Płd) i sprawa dla dzielnicy Płn załatwiona. Teraz tam koczują, załawiają się i sieją postrach podczas spacerów z psem.
2023-12-01 18:21
64x64

greg napisał:

od lat dla władz miasta Praga to prowincja i tu lokują oczyszczalnię ścieków dla całej Warszawy, spalarnię śmieci, przytuliska dla meneli, itd.
2023-12-01 11:10
64x64

Darek Kacaprzak napisał:

Już nie promujcie tego [cenzura]
2023-11-30 19:26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia