Toggle navigation
Start
Info
Ciekawe miejsca
Informacje
Imprezy dla dzieci
Mieszkania
Komunikacja
Absurdy
Raport
Wycieczki po Pradze 2025
Sztuki teatralne
Wydarzenia
Wystawy
Archiwum
Praga
Dawna Praga
Detal
Handel
Fabryki Pragi
Historia Pragi
Kościoły Pragi
Kapliczki Pragi
Książki o Pradze
Ludzie Pragi
Miejsca
Nasza Praga
Parki na Pradze
Praskie pomniki
Sztuka
Ulice
Zabytki Pragi
Zagadki
Firmy
Instytucje
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Galeria
Bliżej natury
Ciekawe miejsca
Inwestycje
Osiedla i ulice
Praskie spacery
Praskie zabytki
Wydarzenia na Pradze
Reklama
Kontakt
Strona główna
Info
Informacje
Weekend pełen atrakcji w Galerii Wileńskiej: bezpłatny spektakl Teatru Baj, romantyczny insta-spot i artystyczne świętowanie urodzin Pragi
11.02.2026 | Autor: Informacja prasowa
Zbliżający się weekend w Galerii Wileńskiej upłynie pod znakiem kultury, kreatywności i wspólnego spędzania czasu. Centrum handlowe przygotowało różnorodny program wydarzeń, skierowany zarówno do rodzin z dziećmi, miłośników lokalnej historii, jak i osób szukających inspiracji na przyjemny, miejski weekend. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się m.in. bezpłatny spektakl Teatru Baj, artystyczne działania z okazji urodzin Pragi oraz specjalna strefa zdjęciowa, nawiązująca do walentynkowej atmosfery.
Teatr Baj w Galerii Wileńskiej – pacynkowe przedstawienie dla najmłodszych
W piątek, 13 lutego o godzinie 17:00, oraz w sobotę, 14 lutego o 13:00, lokal na parterze galerii (od strony ul. Białostockiej), zamieni się w scenę Teatru Baj, który zaprezentuje tam spektakl „Nie wywołuj wilka”. Najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć dowcipne, błyskotliwe, pełne nieprzewidzianych zwrotów akcji przedstawienie pacynkowe o wilku – zręcznym w swym fachu artyście estradowym.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja:
https://forms.gle/1gN91LLW96qxhCZF8
.
Artystyczne urodziny Pragi i wspólne malowanie
Walentynki to na Pradze nie tylko święto zakochanych – to również dzień 378 urodzin dzielnicy. Galeria Wileńska włącza się w te obchody poprzez organizację artystycznego wydarzenia. W sobotę, 14 lutego od 12:00 do 17:00, pod okiem artysty Davida Pataraia, uczestnicy stworzą wspólny portret legendarnego „praskiego cwaniaka”. Obraz o wymiarach 100 × 100 cm zostanie rozdzielony na 81 ponumerowanych fragmentów. Każdy z uczestników wylosuje jeden element i otrzyma możliwość pomalowania go za pomocą wybranej techniki: pasteli lub farb.
– Galeria Wileńska od lat jest ważnym miejscem na mapie Pragi-Północ, dlatego z ogromną dumą włączamy się w obchody urodzin naszej dzielnicy. To święto lokalnej społeczności, którą chcemy wspierać i inspirować. A fakt, że urodzinom Pragi towarzyszą walentynki, sprawia, że ten czas nabiera jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru – pełnego bliskości, dobrej energii i wspólnego tworzenia – podkreśla Marta Chojnacka, General Manager Galerii Wileńskiej.
Walentynkowy insta-spot
Uzupełnieniem okołoweekendowych aktywności będzie również specjalna instalacja fotograficzna dla zakochanych i nie tylko. Specjalna strefa, w której odwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i uwiecznić wyjątkowe chwile, pojawi się w dniach 13 i 14 lutego na pierwszym piętrze Galerii Wileńskiej.
Więcej na ten temat
Ulica Targowa
Obiekty
Targowa 72
Dodaj komentarz
dowolny wyraz 6 literowy:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
Najnowsze informacje
Inauguracja Urodzin Pragi: muzyka, współpraca i rozmowy o dzielnicy
15 mln zł na wykup działek przy ul. Żupniczej. Ważna decyzja dla...
Nowy komunikat w pojazdach WTP. Od lutego pasażerowie słyszą zapowiedź o...
Sanktuarium Chorych na Wileńskiej zaprasza na odpust i modlitwę
Kicia Kocia: kto zgubił perukę i... kij od szczotki?
Czy "Władek" znów zagra "Chodź na Pragę"? Czas wrócić do rozmowy
Najczęściej czytane
Piotr stracił nogi, ale nie stracił marzeń. Pomóż mu wrócić do muzyki
Dyskusja wokół Jeziorka Gocławskiego
Spacer: GRO spacer architektoniczny
Sąd sprawiedliwy czyli perypetie Domu Małego Niewidomego (Osieroconego)...
Dawne nazwy ulic na Grochowie
Grochowska piekarnia do wyburzenia?
Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco
Baza firm (3323)
Czas wolny
(115)
Dom i ogród
(132)
Dziecko
(130)
Edukacja
(72)
Finanse
(71)
Gastronomia
(474)
Motoryzacja
(330)
Noclegi
(26)
Sport
(66)
Ślub
(38)
Uroda
(178)
Usługi
(238)
Zakupy
(877)
Zdrowie
(462)
Zwierzaki
(21)
Dodaj firmę od 49zł
Baza instytucji
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Polecamy
Zagadki
Bezpłatne ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Polityka prywatności
Regulamin
Mapa strony
Patronaty
Start
Info
Praga
Firmy
Instytucje
Ogłoszenia
Galeria
Reklama
Kontakt
x
Info
Ciekawe miejsca
Informacje
Imprezy dla dzieci
Mieszkania
Komunikacja
Absurdy
Raport
Wycieczki po Pradze 2025
Sztuki teatralne
Wydarzenia
Wystawy
Archiwum
Praga
Dawna Praga
Detal
Handel
Fabryki Pragi
Historia Pragi
Kościoły Pragi
Kapliczki Pragi
Książki o Pradze
Ludzie Pragi
Miejsca
Nasza Praga
Parki na Pradze
Praskie pomniki
Sztuka
Ulice
Zabytki Pragi
Zagadki
Firmy
Instytucje
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Galeria
Bliżej natury
Ciekawe miejsca
Inwestycje
Osiedla i ulice
Praskie spacery
Praskie zabytki
Wydarzenia na Pradze
Reklama
Kontakt