Remont kamienicy "Pod Sowami" rozpoczęty

27.12.2011
100 -letnia zabytkowa kamienica "Pod Sowami" przy ulicy Okrzei 26 została w ostatnich dniach obłożona rusztowaniami.

Jeszcze do niedawna ta jedna z najpiękniejszych praskich kamienic była bardzo zaniedbana i straszyła wręcz katastrofą budowlaną. Kilka lat temu z uwagi na bezpieczeństwo zdjęto z attyki i przekazano do konserwacji charakterystyczne rzeźby sów.

Po remoncie przyziemia - który już widać choćby w miejscu gdzie przez wiele lat funkcjonował punkt apteczny - nadszedł czas na dalszy remont budynku.

Jak będzie on wyglądał można przeczytać na portalu forsal.pl:

"Generalny remont, od piwnic po dach, czeka kamienicę przy ul. Okrzei, znaną jako Dom pod Sowami. Inwestor, spółka Prometeusz, na odremontowanym parterze zaplanował miejsce na biznes: pub, restaurację, kawiarnię. Od pierwszego piętra wzwyż znajdą się mieszkania. Strych ma zostać zaadaptowany na luksusowe apartamenty z widokiem na Pragę, a oficyny deweloper chce podnieść o dwie kondygnacje."

Przypomnijmy, iż w 2008 roku po 18 latach starań budynek został zwrócony prawowitym właścicielom.


TJ/KS

Więcej na ten temat


Galeria

Wasze komentarze

64x64

JMK napisał:

Tak wygląda wolny rynek były najemco, że nie mieszka się za 2 zł z metra w zabytkach praktycznie w centrum Warszawy, a budynek niszczeje bo nikt o niego nie dba.
2018-04-05 11:10
64x64

były najemca napisał:

Prometeusz żydzi i złodzieje. Skandal Właścicielka sprzedała a prometeusz w imieniu żydostwa kupił wyywala bezprawnie ludzi a sprawy w sądzie są olewane przez adwokata z koziej woli
2012-12-30 20:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia