Drewniak z Parku "Leśnika" po remoncie

30.12.2011
Drewniany domek znajdujący się w parku im. płk. Jana Szypowskiego "Leśnika" przeszedł gruntowny remont.

W czasie remontu cały domek został obłożony sidingiem. Założono nowe pokrycie dachowe, wymieniono okna i drzwi wejściowe.

Obiekt od 1974 roku użytkuje Szkoła Muzyczna mieszcząca się w pobliskim Dworku Grochowskim.


TJ

Ciekawostki

  • Nie jest znane wcześniejsze przeznaczenie tego obiektu. Niektóre osoby wskazują go jako dawny domek ogrodnika parku.

Więcej na ten temat


Instytucje


Galeria


Wygląd domku - marzec 2011 r.


Wasze komentarze

64x64

Z. Krześlak napisał:

No rzeczywiście, żart... Tylko kominy pozostały w dawnym kształcie. Już nie będę tak drobiazgowy, aby czepiać się materiału i sposobu otwierania okien - były drewniane "polskie", a są zwykłe PCV, w dodatku nie udające nawet dawnego podziału. Ale zasłonięcie pięknej, dobrze zachowanej deski elewacyjnej zwykłym plastikiem to pomyłka i to poważna. Jedyne co można powiedzieć pozytywnego, to to, że ma ładne zestawienie kolorów - brąz z bielą (ale to od biedy można też uzyskać, malując drewnianą elewację na takie kolory), oraz to, że ogólnie wygląda schludnie. Jednak schludnie może też kiosk wyglądać. W remoncie architektury przedwojennej nie tylko chodzi o to, aby było ogólnie porządnie i czysto. Zachowanie pierwotnej formy jest najważniejsze. A w tym przypadku, oprócz zatracenia ogólnie "dawnego wyglądu", przykryte zostały też pionowe "ząbki" ściany szczytowej - cecha charakterystyczna drewniaków warszawskich i z Polski wschodniej. Cecha, odróżniająca niegdyś m. in. prowizoryczne budy i baraki od solidnie zrobionych drewniaków. Owszem, jest plusem to, że w ogóle bawili się w jego odnowienie - nie jest to żaden świdermajer, a i te znikają masowo i niszczone są bezkarnie. Pod sidingiem kryje się oryginalna elewacja, którą kiedyś będzie można odsłonić. Remont ten, wobec tego, należy raczej traktować jak formę przejściową, a nie docelowy wygląd.
2015-04-02 19:52
64x64

Andrzej napisał:

Hm to chyba żart jakiś - renowacja tego budynku. Wygląda teraz jak barak na kajaki z PRLowskiego ośrodka wypoczynkowego. Jak był odnawiany - powinien zachować swój styl z okresu z którego pochodził.
2015-04-01 13:45

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia