Budowa ulicy Nowopoligonowej

28.08.2012
Budowa Nowopoligonowej na GocławiuJeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace nad I etapem budowy ulicy Nowopoligonowej na Gocławiu.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Gocławia oraz coraz bardziej licznych mieszkańców osiedla Saska, zapowiadana jeszcze w 2010 roku budowa ulicy Nowopoligonowej nabiera w ostatnich dniach realnych kształtów.

Najpierw I etap

Ogłoszony przez Urząd Dzielnicy Praga Południe przetarg obejmie w I etapie budowę nowej ulicy na 200 - metrowym odcinku od ulicy Kompasowej do ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W czasie prowadzonych prac zostaną wyburzone kolidujące z przebiegom ulicy dwa murowane domy przy ulicy Busolowej 17 i 18 oraz cała zabudowa na posesji przy Poligonowej 14. Trzeba będzie również przełożyć istniejące instalacje podziemne.

Kierowcy na zbudowanym odcinku ulicy Nowopoligonowej będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, zaś przy ulicy Kompasowej ma powstać kompaktowe rondo.

Oprócz tego zostanie wykonane odwodnienie, kanalizacja, ułożone chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz trawniki z krzewami zasadzonymi tuż przy krawężnikach.

II etap

W drugim etapie prace będą prowadzane na odcinku od ulicy Motorowej do ulicy Ostrobramskiej.


TJ

Więcej informacji


Galeria
Wasze komentarze

64x64

poligonowa 1 napisał:

Do Poligonowa 10 Czy otrzymaliście odpowiedź z UD na temat likwidacji miejsc parkingowych? Czy UD ma pomysł jak rozwiazac problem braku miejsc?
2013-01-31 15:55
64x64

poligonowa 10 napisał:

Do poligonowa 1: żadnej odpowiedzi z UD do tej pory nie otrzymaliśmy. Nie podnosilismy sprawy blaszaków i wysypiska smieci w tym pismie, gdyż zostało wysłane zaraz na początku budowy, gdy dotarliśmi do jej planów. Do głowy nam nie przyszło, że mogą nie być usunięte. Jak widać z wiekszości komentarzy główną sprawą poruszaną są parkingi, parkingi i jeszcze raz parkingi. Wszyscy widzą brak miejsc postojowych w okolicy, tylko nie władze dzielnicy, które dodatkowo postanowiły zlikwidować te już istniejace. Projekt przebudowy ulicy calkwicie odbiega od od potrzeb okolicznych mieszkańców i kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Chyba nikt nie rozejrzał sie dookoła i nie zobaczył dużych bloków, sklepów i przedszkola. Mieszkańcy i goście przecież muszą gdzieś zaparkować swoje samochody. To pieniądze z naszych podatków pójdą na tę koszmarnie głupio zaplanowaną inwestycję. A przecież w momencie pojawienia się protestów mozna było jakoś przeaanalizować sytuację i zmienić plany. W miejscu inwestycji nie brakuje powierzchni, na której można by urządzic nowe miejsca postojowe.
2012-11-26 14:56
64x64

Poligonowa 1 napisał:

Zgadzam sie, likwidacja miejsc parkingowych, pozostawienie blaszaków z wysypiskiem śmieci to przejaw całkowitego ignorowania potrzeb i zdania mieszkańców. Zadalam na forum pytanie burmistrzowi Grzegółce jak jest polityka drogowa dzielnicy - buduje sie nowe drogi, które w naturalny sposób powoduja zwiększenie ilości aut, a jednoczesnie likwiduje się miejsca parkingowe. Niestety nie dostałam odpowiedzi, choc wczesniej chętnie dzielił sie informacjami na temat budowy ulicy. Dlatego bardzo jestem ciekawa odpowiedzi z gminy. Czy w pismie podnieśliście również temat 2 blaszkaów z wysypiskiem śmieci?
2012-11-23 16:25
64x64

poligonowa 10 napisał:

Co do samej budowy nowej ulicy. Dalej nie mamy odpowiedzi z gminy odnosnie likwidacji wszystkich miejsc parkingowych pod naszym domem. Blaszane garaże przy Kompasowej i dzikie wysypisko śmieci na terenie chyba bezprawnie zaanektowanym przez właścicieli posesji Kompasowa 17 dalej nie zniknęły, pomimo obietnic uporządkowania terenu. Gdzie bedziemy mogli zaparkować nasze samochody po ukończeniu budowy ? Jak dostaniemy się do klatek, jeżeli przy wejściu do nich będzie ścieżka rowerowa a nie chodnik ? W dalszej części ulicy układ chodnik / scieżka rowerowa jest odwrotny tj. chodnik przy budynkach. ? No i na koniec smutna dygresja zwiazana z całkowitym brakiem konsultacji tej budowy z lokalnymi mieszkańcami. Już w lipcu przyszłego roku cała to nowa i piękna ulica wraz z rondem zostanie zryta na nowo ze wzgledu na fakt, iz nasz blok będzie likwidował własną kotłownię gazową i podłączał się do SPECu. Czy nie można bylo jakoś zsynchronizować tych prac ?
2012-11-23 12:44
64x64

poligonowa 10 napisał:

http://img856.imageshack.us/img856/3230/kompasowa.jpg Prace przy budowie ronda trwają. Blaszane garaże i wysypisko śmieci pomiedzy nimi nie znikają. Żadnych zatoczek parkingowych wzdłuż nowej ulicy nie widać. Na dodatek zjazd z ronda w ulicę Kompasową został zwężony i wyprofilowany tak, ze z trudem miną się dwa auta osobowe, ale nie minie się osobówka z ciężarówką [u góry zdjecie]. Po co ta szykana ? Wygląda na to, że źle została obsadzona studzienka i do niej dopchnięto krawężnik. Już teraz widać jakie to będzie zagrożenie dla kierowców. Wiele osób oglądając zarys ronda [niewidocznego na zdjęciu] jest zdania, że nie zakręci na nim żaden dłuższy samochód ciężarowy bez skasowania latarni. A propos latarni to jedna z nich została postawiona na środku ścieżki rowerowej. Na ścieżce i chodniku dalej też stoją stare słupy chyba z kablami telefonicznymi. Wygląda na to, ze cała ta inwestycja nie dość, że nie spełnia potrzeb i oczekiwan okolicznych mieszkańców to będzie przyczyną wielu wypadków w tym miejscu !
2012-11-23 12:40
64x64

robcio napisał:

A kiedy tam jakiś autobus zawita?
2012-11-23 12:12
64x64

Max napisał:

Nie dość, że nie zapowiada się, żeby mieli dostawiać jakieś miejsca parkingowe, to wygląda na to, że kasują te, które były...
2012-11-22 23:20
64x64

Takie Tam napisał:

Parkingi... Jest sklep, więc codziennie są ze 2-3 auta zaparkowane w miejscu, gdzie ma być to kompaktowe rondo... Po drugiej stronie ulicy, też zastawione.
2012-10-15 12:42
64x64

misiek napisał:

No to zaczęło się. Budują ulicę Nowopoligonową...
2012-10-12 18:30
64x64

Michał napisał:

Super - czekamy!
2012-09-25 23:46

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia