Remont ulicy Markowskiej - będzie paraliż?

Dodano: 09.11.2012, modyfikacja: 09.11.2012
Ulica Markowska do remontuUrząd Dzielnicy Praga Północ ogłosił przetarg na remont nawierzchni ulicy Markowskiej na odcinku od ulicy Białostockiej do ulicy Ząbkowskiej oraz od ulicy Ząbkowskiej do ulicy Kijowskiej.

W czasie prowadzonych prac zostanie wykonana całkowicie nowa nawierzchnia ulicy wraz z wymianą krawężników oraz chodnika na całym jej przebiegu. Nie jest przewidziana budowa ścieżki rowerowej.

Czy będzie paraliż komunikacyjny Pragi?

Niestety, dziś nie jest znany termin rozpoczęcia remontu ani wprowadzenia w tym okresie czasowej zmiany w organizacji ruchu. Co ciekawe, do jej wprowadzenia i uzyskania niezbędnych pozwoleń zobowiązany jest nie Urząd lecz wyłoniony w przetargu wykonawca.

Zaskoczenia nie kryje również kierownik budowy Arte Praga - inwestycji realizowanej od kilku tygodni przy ulicy Markowskiej. Czy w przypadku zamknięcia ulicy ciężki sprzęt budowlany będzie musiał dojeżdżać na plac budowy przez wąskie uliczki osiedla Kijowska?

Pozostaje mieć nadzieję, iż wykonawca przeprowadzi wymianę nawierzchni szybko i bez komplikacji ponieważ, jak doskonale wiemy, ulica Markowska w godzinach szczytu jest już dziś mocno obciążona a jej całkowite zamknięcie nawet na krótki okres może spowodować całkowity paraliż komunikacyjny tej części Pragi.


TJ


Więcej na ten temat


GaleriaWasze komentarze

64x64

uny napisał:

Jest paraliż. Paraliż jak cholera. Ząbkowska stoi w ogromnym korku.
2012-11-29 11:38
64x64

Kostek napisał:

http://humor.pl/system/application/resources/images/2012-10-07/4vDe4ZQEPWyVSfUwak6pJ4DRx.jpg :))
2012-11-16 11:25
64x64

Grochowczyk napisał:

A mnie ciekawi czy wytną na Markowskiej wszystkie drzewa tak jak to zrobili na Osieckiej
2012-11-09 13:41
64x64

Jezzie napisał:

Szkoda, że już teraz zauważyłam, że części dźwigu były wwożone przez uliczki osiedla, zamiast Markowską, bo inaczej nie wyrobili by się w bramie na teren budowy, a nawierzchnia na osiedlowej ulicy już teraz pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o tym, że ciężki sprzęt przypadkiem może uszkodzić zaparkowane tam auta. Poza tym.. litości. Wymienią nawierzchnię przed zakończeniem budowy, a ciężki sprzęt zaraz ją zniszczy. Geniusze! Oby remont odbył się po zakończeniu budowy inwestycji w grudniu 2013 roku...
2012-11-09 10:49

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia