Remont ulicy Markowskiej - będzie paraliż?

09.11.2012
Ulica Markowska do remontuUrząd Dzielnicy Praga Północ ogłosił przetarg na remont nawierzchni ulicy Markowskiej na odcinku od ulicy Białostockiej do ulicy Ząbkowskiej oraz od ulicy Ząbkowskiej do ulicy Kijowskiej.

W czasie prowadzonych prac zostanie wykonana całkowicie nowa nawierzchnia ulicy wraz z wymianą krawężników oraz chodnika na całym jej przebiegu. Nie jest przewidziana budowa ścieżki rowerowej.

Czy będzie paraliż komunikacyjny Pragi?

Niestety, dziś nie jest znany termin rozpoczęcia remontu ani wprowadzenia w tym okresie czasowej zmiany w organizacji ruchu. Co ciekawe, do jej wprowadzenia i uzyskania niezbędnych pozwoleń zobowiązany jest nie Urząd lecz wyłoniony w przetargu wykonawca.

Zaskoczenia nie kryje również kierownik budowy Arte Praga - inwestycji realizowanej od kilku tygodni przy ulicy Markowskiej. Czy w przypadku zamknięcia ulicy ciężki sprzęt budowlany będzie musiał dojeżdżać na plac budowy przez wąskie uliczki osiedla Kijowska?

Pozostaje mieć nadzieję, iż wykonawca przeprowadzi wymianę nawierzchni szybko i bez komplikacji ponieważ, jak doskonale wiemy, ulica Markowska w godzinach szczytu jest już dziś mocno obciążona a jej całkowite zamknięcie nawet na krótki okres może spowodować całkowity paraliż komunikacyjny tej części Pragi.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria
Wasze komentarze

64x64

uny napisał:

Jest paraliż. Paraliż jak cholera. Ząbkowska stoi w ogromnym korku.
2012-11-29 11:38
64x64

Kostek napisał:

http://humor.pl/system/application/resources/images/2012-10-07/4vDe4ZQEPWyVSfUwak6pJ4DRx.jpg :))
2012-11-16 11:25
64x64

Grochowczyk napisał:

A mnie ciekawi czy wytną na Markowskiej wszystkie drzewa tak jak to zrobili na Osieckiej
2012-11-09 13:41
64x64

Jezzie napisał:

Szkoda, że już teraz zauważyłam, że części dźwigu były wwożone przez uliczki osiedla, zamiast Markowską, bo inaczej nie wyrobili by się w bramie na teren budowy, a nawierzchnia na osiedlowej ulicy już teraz pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o tym, że ciężki sprzęt przypadkiem może uszkodzić zaparkowane tam auta. Poza tym.. litości. Wymienią nawierzchnię przed zakończeniem budowy, a ciężki sprzęt zaraz ją zniszczy. Geniusze! Oby remont odbył się po zakończeniu budowy inwestycji w grudniu 2013 roku...
2012-11-09 10:49

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia