Przy Jagiellońskiej na Golędzinowie oddano nowe mieszkania komunalne

14.11.2012
Jagiellońska 47 - budynki komunalneUroczystym wręczeniem kluczy do nowych mieszkań przez Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i Burmistrza Pragi Północ Piotra Zalewskiego zakończył się I etap budowy zespołu budynków komunalno-socjalnych przy ulicy Jagiellońskiej na Pradze Północ w Warszawie.

W zakończonym I etapie inwestycji, który został zrealizowany w ramach Programu Komunalnego Budownictwa Mieszkaniowego dla Warszawy powstało 5 budynków 4-kondygnacyjnych, w których zamieszka łącznie 75 rodzin.

"Ta inwestycja jest dla osób którzy nigdy nie będą mieli zdolności kredytowej" - podkreślała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W otoczeniu nowych zabudowań, których architektura ma oddawać klimat dawnego fortu Śliwickiego powstała cała infrastruktura osiedla: droga dojazdowa, parkingi naziemne, chodniki, place zabaw, ścieżka rowerowa ze stojakami, tereny zieleni oraz 4-kondygnacyjny garaż wielostanowiskowy na 187 miejsc postojowych dla samochodów.

Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych. Projektowane wejścia do budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych posiadają rampy dla osób niepełnosprawnych; garaż wielostanowiskowy zlokalizowany został na wysokości poziomu terenu. Zaprojektowany teren posiada zespół pochylni pozwalających na dotarcie osób niepełnosprawnych na cały teren inwestycji.

Estetyczne lokale są wyposażone we wszystkie media, kuchnie gazowe, armaturę, tak więc już dziś nadają się do natychmiastowego zasiedlenia. "Dom, w którym mieszkaliśmy do tej pory na ulicy Wrzesińskiej stanowił zagrożenie budowlane..." - mówi jeden z nowych lokatorów osiedla, pan Franciszek i dodaje "Czynsz płaciłem regularnie a w sąsiednim budynku zamieszka mój syn. Teraz myślimy o przeprowadzce" - kończy wyraźnie wzruszony pan Franciszek.

Koszt I etapu inwestycji, który został zrealizowany wyniósł ponad 31 mln zł. Wykonawcą prac były firmy: Mostostal Warszawa i  Dorbud S.A.

Drugi etap, który ma się zakończyć w 2014 roku przewiduje powstanie kolejnych 4 budynków z 228 mieszkaniami dla mieszkańców Pragi.
 

TJ

Więcej na ten temat


Galeria
Wasze komentarze

64x64

Szmuleeeczki :D napisał:

Ja z moją mamą i sistrą dostalismy na tym osiedlu mieszkanie a jesteśmy ze Szmulek
2014-07-16 15:45
64x64

SŁOJIK napisał:

SŁOIKI TEŻ MAJĄ PRAWO GODNIE żYĆ!!!
2014-07-04 17:58
64x64

WściekłyPrażanin napisał:

Bloki przy ulicy Jagiellońskiej 47 były budowane z myślą o pradze północ a otrztmali je mieszkańcy z różnych dzielnic m.in Bemowo, Śródmieście oraz inne dzielnice. Ile mieszkań otrzymali mieszkańcy pragi północ ?? Dla kogo były budowane skoro czynsze w danych budynkach wynoszą nawet 1000zł miesięcznie PLUS opłaty za prąd. A lokatorzy pragi północ dalej mieszkają w mieszkaniach o bardzo niskim komforcie. A mieszkania przy ulicy Jagiellońskiej otrzymują mieszkańcy innych dzielnic. Burmistrz Pragi Północ szanowny Piotr Zalewski twierdzi że nie robią "wymian dzielnicowych" ponieważ inne dzielnice np: Praga Południe(Grochów) nie wyrażają zgody na zasiedlanie. TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ CZY RACZEJ OLEWANIE MIESZKAŃCÓW PRAGI PÓŁNOC. Czy któś kontroluje ile mieszkańców pragi północ otrzymało mieszkania przy Jagiellońskiej 47 w.w Piotr Zalewski OLEWA MIESZKAŃCÓW I ICH POTRZEBY MIESZKANIOWE POZA TYM MIEZKANIA ROZDJAE CZŁONKOM SWOJEJ RODZINY NP ŻONIE. Urząd gminy dla pragi północ nic nie robi w celu poprawy danej sytuacji mieszkaniowej. Osoby pracujące w wydziale spraw lokalowych są niekompetentni leniwi, opryskliwi i traktoją ludzi jak zło konieczne. Potrafią schować papiery mieszkaniowe swoich petentów NAWET NA CAŁE PÓL ROKU !! Lub udać że NIE zostały złożone odpowiednie wnioski. TO JEST PRACA LUDZI Z WYDZIAŁU LOKALOWEGO W GMINIE DLA DZIELNICY PRAGI PÓŁNOC
2014-01-06 23:18
64x64

Józef K napisał:

"Estetyczne lokale są wyposażone we wszystkie media, kuchnie gazowe, armaturę, tak więc już dziś nadają się do natychmiastowego zasiedlenia." Wszystko jest na prąd. Kuchenki elektryczne, gazu nie ma, więc jeżeli piszesz artykuł o czymkolwiek, Autorze, to najpierw fakty sprawdź. Bądź rzetelny. Dzięki. Oczywiście nie napisałem tego złośliwie, tylko w dobrej wierze.
2013-12-08 14:03
64x64

Zofia napisał:

Zgadzam sie ze wszystkim co kazdy napisal. Niestety zeby dostac mieszkanie to trzeba miec chody
2013-09-20 22:46
64x64

kasia napisał:

mieszkania te beda oddawane ludziom z zagrożeń
2013-02-21 18:31
64x64

ania napisał:

to już przesada, budowanie mieszkań w takim standardzie dla podobno najbiedniejszych. Miasto przesadza powinni mieszkać w starych kamienicach a te mieszkania sprzedać za cene za jaką wybudowali
2013-02-20 13:34
64x64

Prażanin napisał:

Może zainteresował by się ktoś z gazety lub telewizji, czemu te mieszkania dalej stoją puste.
2012-12-07 08:00
64x64

Prażanin napisał:

Mieszkania dalej stoją puste i generują straty ( ogrzewanie, prąd itd. ). Ludzie mieszkają w rozpadających się ruderach, a to stoi i kwitnie. Pewnie czekają w dzielnicy aż wszystko przycichnie i dadzą mieszkania swoim.
2012-12-07 07:59
64x64

max napisał:

31,000.000 zlotych podzielić 75 mieszkań to wynosi 413.000 za jedno mieszkanko. Lepiej było wręczyć te pieniądze lokatorom. Mogli by postawić sobie po fajnym domku...czyż nie?
2012-11-16 23:59
64x64

brung napisał:

Ciekawe jakie były metraże tych mieszkań i jakie wymogi finansowe. Ja jestem rodowitym warszawiakiem, moja rodzina mieszka od przeszło 70 lat w kamienicy bez łazienki, ciepłej wody i gazu. Toaleta jest na korytarzu. Mieszkanie ma niecałe 29 metrów kwadratowych, z czego pokój 13,5 metra. O kredycie czy nawet wynajmie nie mamy co marzyć. Mam rodzinnego dochodu 1200 zł na osobę na rękę. Odmówiono nam zmiany mieszkania bo jesteśmy za bogaci i mamy za duże mieszkanie- 6,9 metra na osobę. Dostali je np. bezrobotni bez dochodów, którzy przyjechali ze wsi i pozajmowali wcześniej mieszkania na dziko.Albo tzw. samotne matki z kordonem konkubentów. Pytam się, z czego je opłacą? I po co miejsca parkingowe dla najuboższych? Rządzi fikcja i tyle. Przyjezdnym apatramenty za friko a warszawiacy za odbudowę miasta mają w prezencie zagrzybiałe nowy. Widać kto rządzi tym miastem. Tak więc pozostaję bez żadnej nadziei, chyba, że wygram w totka to zamienię się z jakimś pijakiem na jego zdemolowane mieszkanie, spłącę jego długi i jeszcze dam mu na odczepne ze 100 000/. to jest polska sprawiedliwość!
2012-11-15 14:16
64x64

Wentyl napisał:

Może być podobnie - ponoć dach już przecieka.
2012-11-15 08:25
64x64

Kama napisał:

Mam nadzieję, że z tymi budynkami nie będzie tak jak z budynkiem przy ulicy Grodzieńskiej. Po uroczystości wręczenia kluczy nowym lokatorom budynek jeszcze długo stał pusty. Teraz ludzie już mieszkają ale budynek wciąż wygląda jakby był nieskończony. Wszędzie jakieś płoty budowlane, rusztowania... :(
2012-11-15 06:09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia