Krakowski klimat na Starej Pradze

01.12.2012
Okrzei 35 - Nostalgia CafeW lokalu zajmowanym przez wiele lat przez Galerię Praską przy ul. Okrzei 35 na Pradze Północ w Warszawie 21 lipca 2012 roku powstała nowa kawiarnia Nostalgia Cafe.

Jej założycielami jest małżeństwo: Dorota i Marek Chudynowscy. O stworzeniu kawiarenki marzyli kilkanaście lat, zwłaszcza, że jest to kontynuowanie rodzinnych tradycji - rodzina pani Doroty od pokoleń prowadziła kawiarnię w Krakowie.

Lokal powstał po tej stronie Wisły, gdyż - jak twierdzi właściciel - atmosfera tutaj zbliżona jest do tej w Krakowie: Praga jest bardzo naturalna, ludzie stąd dbają o tradycję i korzenie: od architektury po mieszczańską mentalność.

Prowadzenie działalności w tym miejscu nie jest jednak łatwe, gdyż ludzie przyzwyczaili się do kultowej ulicy w zakresie rozrywki i gastronomii, jaką jest Ząbkowska. Stąd też ambicją założycieli jest to, by ulica Okrzei stała się jakby jej naturalnym przedłużeniem, taką "Ząbkowską- bis".

W lokalu można przede wszystkim zatrzymać się i posiedzieć przy wybornej kawie, drinku, lekkim lunchu lub przekąsce. Specjalnością zakładu są własnoręcznie wypiekane domowe ciasta. Do lokalu można przyjść z dzieckiem; specjalnie dla najmłodszych w ofercie znajdują się desery lodowe.

W lokalu nie ma nowoczesnych "udogodnień" typu Wi-Fi czy telewizor, gdyż jest to tradycyjna kawiarnia, mająca spowodować by ludzie oderwali się od codzienności i spokojnie odpoczęli lub posiedzieli w zadumie - może do tego nawiązuje właśnie jej nazwa.

Wystrój kawiarni stanowi łączność z poprzednim właścicielem - galerią sztuki i nawiązuje do jej charakteru, stąd na ścianach obrazy - które są do sprzedaży.

Jako ciekawostkę należy wspomnieć, iż od 1995 roku działało przy boku Galerii Praskiej Towarzystwo Przyjaciół Pragi, które z inicjatywy Agaty Rymkiewicz wznowiło po wielu latach swoją działalność.

Godziny otwarcia to 10-21, ale planowane jest ich poszerzenie.

KJ

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Galeria

Wasze komentarze

64x64

Andzia napisał:

Ja też ostatnio chodziłam na Ząbkowską coś zjeść ale teraz widzę że będę miała nowe miejsce kiedy skończę naukę gry na perkusji - polecam jeśli chcecie zrobić komuś zrobić prezent lub grać na perkusji! :) to świetny instrument! strona www drumbum pl
2012-12-03 08:34
64x64

kolonista napisał:

Trzymam kciuki, żeby się udało. Może założycie Facebooka kawiarni? Łatwiej tak śledzić co się dzieje.
2012-12-02 00:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia