Przeniosą ZOO na Kabaty?

Dodano: 11.01.2013, modyfikacja: 11.01.2013
Czy położony na Pradze Ogród Zoologiczny może zostać w przyszłości przeniesiony na Kabaty? Takie rozwiązanie zaproponował w ostatnich dniach Piotr Guział - burmistrz dzielnicy Ursynów.

W ostatnim tygodniu burmistrz Ursynowa już raz zaskoczył władze innych dzielnic, proponując aby nocne kursy metra zostały wsparte z budżetów pięciu dzielnic, które przecina I linia. Teraz, jak widać, przyszła pora na prawy brzeg a konkretnie propozycję przeniesienia Ogrodu Zoologicznego na Kabaty.

Piotr Guział tłumaczy, iż praski ogród ma problemy z parkowaniem dla odwiedzających go gości, nie ma wystarczającej powierzchni, co hamuje jego rozwój a grunt w tym miejscu jest dużo droższy niż na Kabatach, gdzie proponuje stworzenie od podstaw nowego Ogrodu Zoologicznego.

"Park Praski i Ogród Zoologiczny stanowią jedność co powoduje, że Warszawa otrzymuje znaczne ilości świeżego powietrza. Nie można zaburzać tej harmonii" - tłumaczy nieco zaskoczony dyrektor warszawskiego ZOO - Andrzej Kruszewicz.

Praski Ogród Zoologiczny obchodzący wkrótce 85-lecie swojego istnienia rozwija się cały czas o czym może świadczyć urodzona w zeszłym roku żyrafa, antylopa bongo czy nosorożec indyjski "Nosek".  Jak zapewnia Andrzej Kruszewicz - wkrótce przyjdą na świat małe słoniątka.

Dyrekcja ZOO nie ukrywa, iż myśli o dużej przebudowie Ogrodu Zoologicznego. Co prawda plany mają zostać ujawnione dopiero za jakiś czas jednak już dziś zdradzamy, iż chodzi m.in. o płynącą środkiem sztuczną rzekę z wodospadem.


TJ


Więcej na ten temat


Instytucje


Galeria
Wasze komentarze

64x64

Piter napisał:

Pan Buział jest po prostu bezczelny. Jako odpowiedź propozycja z przeniesieniem metra na Gocław jest jak najbardziej sensowna.
2013-01-20 17:01
64x64

tygrysek napisał:

mozna i odnowić a nawet to konieczność ale nie oszukując sie to te zwierzeta mają mało miejsca, polożenie jest fajne w srodku miasta ale tu nie tylko o nas chodzi, poza tym np z takim ZOO w opolu nasze to wielka bida i zacofanie
2013-01-18 16:38
64x64

MCV napisał:

Jaki Burmistrz, takie pomysły.
2013-01-15 18:25
64x64

warsawiacek napisał:

proponuje zabrać metro z kabat i przerzucić na gocław. Metro na kabatach nie może sie rozwinąć i pójść dalej.
2013-01-14 15:02
64x64

Adrian napisał:

Kpina, chyba taniej byłoby zainwestować i odnowić Zoo a nie je przenosić? W tej chwili odnawiają Konesera - stary Monopol, budują metro są przecież stylowe kawiarnie, galerie i teatry. Praga tętni życiem kulturowo, a teraz jeszcze chcą zabrać ZOO, przecież to nie miałoby sensu.
2013-01-14 12:49
64x64

Wawiak napisał:

To jest chyba jakiś ponury żart ....
2013-01-12 21:49

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia