Ponad 7,6 mln zł na przebudowę ulicy Poligonowej

04.02.2013
Ulica Poligonowa na GocławiuFirma FAL-BRUK wygrała przetarg na II etap przebudowy ulicy Poligonowej na Pradze Południe.

W tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych na terenie Pragi Południe w 2013 roku swoje oferty złożyło aż 12 firm. Największą ilość punktów otrzymała firma FAL-BRUK oferująca cenę 7 687 mln zł brutto.

Prace, które zaczną się już niebawem będą polegały na przebudowie ulicy na długości 480 m na odcinku od ulicy Ostrobramskiej do ulicy Kompasowej. Przygotowany projekt przewiduje: na odcinku od nowego ronda przy ul. Kompasowej do ulicy Motorowej - jedna jezdnia dwukierunkowa o szerokościowi 7 m - dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości. Na odcinku od ulicy Motorowej do ul. Ostrobramskiej - dwie jezdnie jednokierunkowe o szerokości od 6 do 6,5 m po dwa pasy ruchu po 3,0 - 3,25 m. Zostanie też zbudowane nowe, dwupasmowe, o szerokości jezdni 10,0 m rondo "Motorowa". W tym celu jeszcze w 2012 roku wyburzony został kolidujący z przebiegiem drogi budynek przy Poligonowej 14, róg Latyczowskiej.

Przy ulicy zostanie wytyczona ścieżka rowerowa z tym, że na odcinku od Ostrobramskiej do Motorowej będzie przebiegała po dwóch stronach ulicy. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna w obrębie skrzyżowania z ulicą Ostrobramską (również ma wylocie ul. Grenadierów), jak i zostanie zbudowana od podstaw nowa sygnalizacja przy budynku Sądu Okręgowego Warszawa Praga.

Przy ulicy powstaną 4 przystanki autobusowe z zatokami. Zostanie wykonane odwodnienie, ułożone nowe chodniki z otaczającą je zielenią. Wzdłuż ulicy ustawione zostaną nowe słupy oświetleniowe.

Wraz z przebudową ulicy, przebudowana będzie także sieć infrastruktury podziemnej: wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, gazowej, sieci cieplnej, oświetlenia i energetyki a także sieć telekomunikacyjna. Z tego powodu termin zakończenia inwestycji przewidziano do 10 grudnia 2013 r. Jednak nie jest wykluczone znaczne skrócenie tej daty.

Do przygotowywanego projektu najwięcej uwag zgłaszają mieszkańcy budynku przy ul. Poligonowej 10, którzy najprawdopodobniej utracą miejsca parkingowe i którym w związku z budową ścieżki rowerowej zostanie także zwężony chodnik.

Rok utrudnień

Dla mieszkańców Gocławia korzystających na co dzień z tej ulicy szykują się spore utrudnienia. Nowa organizacja ruchu, którą na czas prowadzonych prac ma wdrożyć firma FAL-BRUK pozostaje dziś zagadką. Szczególnie, jeśli się wspomni nieco chaotyczną wymianę nawierzchni na ulicy Skaryszewskiej, w czasie której odholowano kilkanaście samochodów zaskoczonych mieszkańców czy jesienne zamieszanie na ulicy Markowskiej gdzie na jeszcze parującym świeżo ułożonym asfalcie dopuszczano ruch aut - czego skutkiem była wkrótce awaria nawierzchni...

Na szczęście w przypadku ulicy Poligonowej firma FAL-BRUK będzie miało dużo czasu na odpowiednie przygotowania a cała inwestycja jest objęta 60-cio miesięczną gwarancją.

Nowopoligonowa = Mirona Białoszewskiego

Jak już donosiliśmy kilka dni temu trwa społeczna inicjatywa zbierania podpisów aby wytyczony w I etapie odcinek ulicy od Kompasowej do Jana Nowaka-Jeziorańskiego otrzymał imię Mirona Białoszewskiego. Podpisy można składać w klubokawiarni "Kicia Kocia" przy Gabiraldiego 5A na Grochowie.


TJ

Więcej informacji


GaleriaWasze komentarze

64x64

Kamil napisał:

już wiem od kiedy, od 14 maja, zaczną najprawdopodobniej od ronda
2013-05-09 14:36
64x64

kamil napisał:

KIedy zaczynają ??
2013-04-30 17:30
64x64

mons napisał:

Nowe nazwy ulic dla nowych ulic a nie takich przy których mieszkają setki ludzi. Z całym szacunkiem dla M. Białoszewskiego.
2013-02-06 22:20
64x64

poligonowa 10 napisał:

Jeżeli chodzi o wykonany już odcinek Poligonowej to jesteśmy załamani sposobem zaprojektowania i wykonania tej ulicy. Wszystkie studzienki są obsadzone powyżej poziomu jezdni i na wysokości wyjazdu z naszego garażu po każdych opadach tworzy się teraz bajoro sięgające drugiej strony ulicy. Praktycznie to samo na Kompasowej. Stale zalegająca woda, która zamarza i odmarza, kruszy i niszczy dopiero co położony asfalt. Przez tak glupie zaprojektowanie ulicy i niepotrzebnego tu ronda samochody dostawcze podjeżdżające pod sklep Api niszczą i rozjeżdżaja nowe chodniki i krawężniki [zresztą jeżdżą po przejściach dla pieszych bo inaczej nie mogą]. Jak to możliwe, że tego typu projekt przebudowy ulicu został przez władze dzielnicy zaakceptowany ? Na dodatek projekt przebudowy dalszego fragmentu ulicy wygląda tak: ZP_68_12 Dodatkowe rysunki.zip - ZIP archive, unpacked size 6 191 131 bytes Po likwidacji wszystkich miejsc parkingowych w okolicy naszego bloku zostanie również całkowicie zlikwidowana możliwość parkowania w dalszej części ulicy Poligonowej, przy której mieszczą się zakłady pracy [Radwar], bloki mieszkalne i gdzie przenosi się sąd Warszawa Praga. Przecież ta ulica jest w dni powszednie po prostu zastawiona samochodami. Wszystkie inne ulice budowane w okolicy miały zaprojektowane zatoczki parkingowe przynajmniej na wysokości bloków mieszkalnych. Dlaczego nikt nie pmyślal o tym projektując Poligonową ? Za to rowerzyści otrzymają po obu (!) stronach ulicy ścieżkę rowerową. Na wysokości sądu dodaktowe światła i za kilkadziesiąt metrów dalej te przy Ostrobramskiej. Po prostu brak słów ...
2013-02-05 09:48
64x64

Włodek napisał:

Może najpierw ktoś by się przyjrzał fuszerce na "rondzie Kompasowa"? Wjazd większym samochodem na to rondo od strony Poligonowej bez najechania na krawężnik bezsensownej ostrogi graniczy z cudem. Zastanawiam się też, gdzie i po co na pięćsetmetrowym odcinku Poligonowej będą te cztery przystanki? Czyżby planowano puścić tamtędy jakąś linię autobusową? Dokąd? Do Abrahama? Przecież mostek u zbiegu Kapelanów AK i Abrahama jest do 3,5 ton. A ścieżka rowerowa prowadzić będzie jak zwykle "donikąd". 13 milionów za 500m bezsensownej przebudowy??? To prawie tylke samo, co za odcinek autostrady podobnej długości.
2013-02-05 06:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia