Zagłębie klubowe zagrożone

22.02.2013
Niewinna Abstynentka na TargowejZ dniem 31 stycznia br.  winiarnia Niewinna Abstynentka została zamknięta. Czy oznacza to koniec marzeń o zagłębiu klubowym w pawilonach na Targowej 18?

Rzemieślnicze piętrowe pawilony handlowo-usługowe zostały zbudowane pomiędzy ulicą Mackiewicza a wiaduktem kolejowym na początku lat 70-tych XX w.

Okres transformacji ustrojowej po 1989 roku okazał się dla tego miejsca szczęśliwym, gdyż jak łatwo zauważyć, przebiegała tędy jedna z tras dojścia do Jarmarku Europa z pobliskiego Dworca Wschodniego.

Jak wiadomo, nic nie trwa wiecznie i w połowie 2010 roku największe targowisko Europy zostało zlikwidowane a rok później zamknięto dworzec PKS Stadion, co już w którym czasie doprowadziło do znacznego zmniejszenia zainteresowania lokalami przy Targowej 18.

Zagłębie klubowe

Wolne lokale postanowili zagospodarować na nowo miłośnicy warszawskiej Pragi. I tak już od 1 sierpnia 2009 działa Stara Praga, do której w 2011 roku dołączyły dwa kolejne: Niewinna Abstynentka oraz jej sąsiadka Rozmowy Niedokończone.

"Pomysł na zagłębie klubowe był mój" - tłumaczy Paweł, właściciel pubu Rozmowy Niedokończone i dodaje: "Może się przekształcę w coś innego. Komis? Ale jeszcze nie mówię pas. Mam pomysł na Juwenalia w tym miejscu...",  po czym otwiera drzwi do ogródka, gdzie beztrosko można napawać się widokiem przejeżdżających pociągów.

Teraz będzie trudniej, ponieważ Niewinnej Abstynentki już nie ma. Gdy w połowie stycznia po raz ostatni rozmawiałem z jej właścicielem nic nie zapowiadało takiego scenariusza. "Ostatni Sylwester był wyjątkowo słaby. Nie ma ruchu. Ludzie siedzą w domu..." - mówił nieco z żalem Sławek - właściciel lokalu. Jednak na koniec powiało optymizmem: "Mam pomysł na nowe potrawy. Dam znać...". Niestety, nie udało się.

Najwięcej optymizmu wykazuje Rafał prowadzący kawiarnię Stara Praga. "Bywa różnie ale trwam. Organizuję wycieczki z przewodnikiem po Pradze. W planach jest spotkanie historyczne" - opowiada, po czym schodzi do piwnicy aby przynieść zdjęcie ulicy Targowej z połowy lat 30-tych XX wieku. "Klient mi to przyniósł" - tłumaczy wyraźnie szczęśliwy i dodaje: "Mieszkańcy przychodzą i dziękują za koncerty kapeli na ulicy. Z ciszą nocną nie ma problemu. Ważne, aby zakończyć do godziny 22.00".

Niepewne jutro

Niestety, wciąż niepewny jest dalszy los wszystkich pawilonów, ponieważ jako kolidujące z projektowanym przebiegiem Trasy Świętokrzyskiej miałyby zostać wyburzone w czasie budowy II jej etapu. Póki co umowy są podpisane do 31 grudnia 2014 roku a budowa I etapu Trasy nawet się nie rozpoczęła...TJ

Więcej na ten temat


Firmy


Galeria
Wasze komentarze

64x64

. napisał:

rozmowy niedokonczone to moj ulubiony lokal :)
2013-02-26 11:56
64x64

Hand Of God napisał:

Szkoda ,Sąsiaduje bezposrednio z Kawiarnia "Stara Praga" przynajmniej zawsze cos sie tutaj działo szkoda ze wszystko niestety ma swoj Koniec:(
2013-02-22 13:41
64x64

Duracel1974 napisał:

Pewnie Bank tam zrobią. Przecież na Pradze prawie Banków nie ma ;>
2013-02-22 10:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia