Odzieżowy vintage na Jagiellońskiej 11

08.04.2013
Skarby z szafy babci, mamy, cioci, siostry… - nietypowy odzieżowy second hand powstał właśnie na Jagiellońskiej 11 na Pradze Północ.

Skarby z Szafy
Choć w okolicy nie brak sklepów z odzieżą używaną, założycielki "Skarbów z szafy" - Katarzyna Chwesiuk i Gabriela Jatkowska są pełne optymizmu. Od dawna interesują się niebanalnymi ciuchami, czymś innym co jest masowo oferowane w sieciówkach. Ich pasja odkrywania rzeczy niezwykłych, w tym mody retro doprowadziła do otwarcia nowego sklepu. Właśnie tu, na Starej Pradze, ich butik wpisuje się idealnie w panujący klimat. Nie jest to typowy "szmatex", to sklep z odzieżą nową i używaną - ale nie typową a takie perełki, wyszukane w starych i współczesnych szafach. Dominuje styl vintage’owy, którego podstawa to czerpanie z koncepcji lat 60-tych., 70-tych, nawet 20-tych XX w.

Jednak nie jest to proste sięgnięcie po stare ubrania, nie jest to "przebieranie się" - jak podkreślają właścicielki – a umiejętne łączenie pewnych elementów stroju czy dodatków a nawet makijażu różnych epok.

Głównie dominuje odzież damska, choć bywają też rzeczy dla panów. Marzenia na przyszłość dotyczą organizacji - w ramach całego zagłębia vintage - targów i konkursów np. na stylizację, jak też nawiązanie współpracy z fashionistkami i osobami prowadzącymi blogi modowe. 

Na wiosnę  planowane są sesje fotograficzne w scenerii starych, praskich kamienic i podwórek. Najbliższym wydarzeniem zaś będzie udział w rozpoczynającym się właśnie Warsaw Lumpex Week.

Adres:
ul. Jagiellońska 11, I piętro
03-721 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18, sobota 10-14


KJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Firmy i Instytucje


Galeria


Skarby z SzafySkarby z SzafySkarby z SzafySkarby z Szafy

Wasze komentarze

64x64

Skarby z Szafy napisał:

Zapraszamy na fb: https://www.facebook.com/skarbyzszafy
2013-04-08 23:32
64x64

blaaaa napisał:

wiem gdzie to .... :P
2013-04-08 21:14

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia