Bezpiecznie, ale wciąż z problemami

10.05.2013
76% mieszkanców Pragi Południe czuje się bezpiecznie spacerując w swojej okolicy po zmroku. Jednak do pełni szczęścia jeszcze droga daleka. Zbyt duża ilość sklepów z alkoholem i związane z tym zakłócanie porządku publicznego, brak miejsc do parkowania oraz problem psich odchodów to najczęściej zgłaszane przez mieszkańców uwagi podczas wczorajszej debaty poświęconej bezpieczeństwu na terenie Pragi Południe.

Debata o bezpieczeństwie

W wypełnionej po brzegi sali CPK przy Podskarbińskiej po zapoznaniu się z przygotowanymi przez przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej prezentacjami ukazującymi zwiększający się poziom bezpieczeństwa na terenie dzielnicy w 2012 roku mieszkańcy oraz śledzący debatę on-line internauci mogli skierować pytania do przedstawiciela służb czy urzędu.

Sklepy alkoholowe 24H

"Z roku na rok, rośnie liczba punktów, gdzie można całodobowo kupić alkohol. Na ulicy Grochowskiej jest mniej przychodni, przedszkoli niż sklepów z alkoholem. Dlaczego tak się dzieje?" - pytał mieszkaniec ulicy Kobielskiej.

Zgłoszony problem dotyczy każdej dzielnicy Warszawy, jak i całego kraju gdzie tylko w 2012 roku ilość sklepów z alkoholem zwiększyła się o 5%, a od 2009 roku urosła aż o prawie 30%. Są to wskaźniki już tak duże, iż pora się zastanowić czy nie zbliżamy się do niebezpiecznej granicy.

Przypomnijmy, iż 15 stycznia 2013 roku uchwałą nr 396/XXXIII/2013 Rada Dzielnicy Praga Południe jednogłośnie przegłosowała zmniejszenie z 330 do 325 ilości punków przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Jednocześnie ze 130 do 150 została zwiększona ilość miejsc do spożycia w miejscu sprzedaży.

"Rzeczywiście, takie poczucie, że tych punktów jest bardzo dużo jest powszechne. Myślę, że powrócimy z radnymi do tej dyskusji..." - zapowiedział burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

Bezpieczeństwo na drogach

Nocne wyścigi motocyklowe, wytyczenie lewoskrętów na skrzyżowaniu Ostrobramska, Zamieniecka, Fieldorfa, karetki jeżdżące nocą na sygnale przez tereny osiedli oraz brak miejsc do parkowania głównie na terenie Saskiej Kępy to uwagi zgłoszone przez mieszkańców w temacie bezpieczeństwo na drogach.

Statystyki przedstawione przez przedstawiciela policji wskazują, iż w 2012 roku na terenie Pragi Południe odnotowano 1745 kolizji i niestety, ilość ta była o 111 większa niż w 2011 roku. Spadła znacznie ilość wypadków i osób zabitych. W 2012 na drogach Pragi Południe zginęła jedna osoba.

Podsumowanie za rok

Za rok ma się odbyć kolejny cykl debat poświęcony temu tematowi.TJ

Więcej na ten temat


Instytucje


Galeria


Debata o bezpieczeństwieDebata o bezpieczeństwie


Wasze komentarze

64x64

ola napisał:

Kiedy znikną kebaby i monopolowe z okolic ronda wiatraczna ? boje się wychodzić z domu przez wiecznie biesiadujących ludzi za starą piekarnią, nikt tego nie kontroluje!
2013-05-27 15:03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia