Upamiętnią Mirona: kończy się zbiórka podpisów

01.02.2013
Publiczna zbiórka podpisów pod inicjatywa Cezarego Polaka, Tadeusza Sobolewskiego i Wandy Chotomskiej, która ma na celu doprowadzenia do nadania wytyczonemu w ubiegłym roku fragmentowi ulicy Poligonowej nowej nazwy powoli dobiega końca.

Trwa akcja zbiórki podpisów
Ulica Mirona Białoszewskiego


Proponowana zmiana będzie dotyczyć odcinka ulicy od
Kompasowej do  Jana Nowaka-Jeziorańskiego który na potrzeby inwestycji otrzymała roboczą nazwę Nowopoligonowa.

Ostatnie dni

W czasie prowadzonej o kilku miesięcy zbiórki swoje głosy poparcia pod cenną inicjatywą zgłosiło już kilkaset osób. Ci którzy jeszcze tego nie uczynili będą mili okazji poprzeć wniosek w czasie jutrzejszego otwarcia Placu Szembeka. W kolejnych dniach aż do zamknięcia listy podpisy zbierane są w klubokawiarni "Kicia Kocia" przy Garibaldiego 5a na Grochowie.

Następnie wniosek aby Miron Białoszewski - jeden z najwybitniejszych warszawskich poetów - mieszkaniec ulicy Lizbońskiej na Saskiej Kępie został patronem ulicy musiał zostać zatwierdzony przez Radę Dzielnicy Praga Południe a następnie trafi do Rady m. st. Warszawy.

"Jestem całym sercem za tym aby odkrywając historię Grochowa wielkich ludzi, który tutaj tworzyli uhonorować Mirona Białoszewskiego ulicą. Mam nadzieję, że tak się stanie" - mówił w czasie otwarcia klubokawiarni Kicia Kocia burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

Tablica pamiątkowa

Cały czas czyniona są przygotowania aby w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą śmieci poety w bloku przy Lizbońskiej 2 gdzie poeta tworzył w ostatnich latach życia zawisła skromna tablica pamiątkowa.


TJ


Więcej na ten temat


FirmyWasze komentarze

64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Jak napisałem na blogu grochowniepragapd.blox.pl do zmiany nazwy nadaje się odcinek od Motorowej do Ostrobramskiej, gdzie jest tylko jeden budynek sądu przyszłego. Nie ma żadnego powodu, aby zmieniać nazwę wymienionego odcinka początkowego ulicy.
2013-10-21 15:28
64x64

Poligonowa 1 napisał:

Niby mądrzy ludzie, a nic nie myślą. Tak jak Poligonowa 10 napisał - koszty. A to było tylko doprowadzenie ulicy do stanu przejezdności, a i tak trochę przeprowadzone bez sensu. Buduje się w pobliżu tzw "Osiedle Saska". Z pewnością jakaś nowa bezimienna uliczka tam się znajdzie.
2013-05-21 14:02
64x64

Poligonowa 10 napisał:

Ciekawe kto zapłaci za wymianę dowodów i innych dokumentów setek, a może tysięcy ludzi zamieszkałych w blokach Poligonowa 1, 2 i 3 po zmianie nazwy ulicy na tym odcinku ? Ten nowy fragment ulicy zmieniony z płyt betonowych na asfalt nie jest przecież wolny od zabudowy, a nazwa Nowopoligonowa była tylko tzw. nazwą roboczą. Mam nadzieję, że organy zatwierdzające ten pomysł zrobią odpowiednie rozpoznanie rzeczywistej sytuacji.
2013-05-17 10:53

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia