Noc Muzeów 2013 na Pradze

17.05.2013
18 maja odbędzie się 10. edycja Nocy Muzeów. Wśród wielu przygotowanych atrakcji mających swoje miejsce na Pradze, szczególnie ciekawie zapowiada się zwiedzanie fabryki Wedla i Stadionu Narodowego.

Noc Muzeów 2013

Od godziny 19.00 goście, którzy postanowią odwiedzić Stadion Narodowy będą mogli m.in. wejść na oświetloną płytę czy obejrzeć boisko z loży dla VIP-ów.

Od godziny 20.00 20 -to osobowe grupy będą mogły zapoznać się z historią fabryki czekolady i zwiedzić historyczny gabinet Jana Wedla, gdzie będzie czekał na gości słodki poczęstunek.

W tegorocznej Nocy Muzeów na prawym brzegu Wisły uczestniczy rekordowa liczba 32 miejsc.

Pełny program 10. Nocy Muzeów w Warszawie do pobrania tutaj

Komunikacja miejska

Portal Twoja Praga jako patron medialny zaprasza na wystawę Anny Chudzik Pawlik "Komunikacja miejska".
Wystawa Anny Chudzik Pawlik „Komunikacja miejska” w Galerii 81 Stopni i Manufabricum to wydarzenie wielowymiarowe i wielopłaszczyznowe już nie tylko przez symultaniczną obecność w obu tych miejscach. To także szeroki zakres prac  od instalacji, kolaży, grafiki do idei konceptualnych.

Artystka odnosi się do strefy związanej z przemierzaniem drogi, wędrowaniem, a także nawiązuje do tego, co duchowe, niejednoznaczne, a jakże ważne – do porozumiewania się, komunikowania między ludźmi. W swoich pracach odwołuje się do komunikacji miejskiej, do możliwości przemieszczania się z jednego punktu do drugiego.
Anna Chudzik Pawlik wykorzystuje tutaj schemat linii komunikacyjnych, przywodzących na myśl poszczególne stacje metra. Buduje to bardzo graficzną siatkę znaczeniową w powiązaniu z poetycką prozą dotyczącą przemyśleń artystki o zachowaniu ludzi w środkach transportu miejskiego. Ale możemy to odczytać także jako podróż, nie tylko w tym wymiarze miejskim, z punktu A do B, lecz głębszym – jako kolejne etapy życiowej wędrówki, a to wszystko w połączeniu z odczuciami w stosunku do drugiego człowieka.

Artystka zaznacza, iż każdy z nas ma swoją indywidualną drogę – historię. Każdy może ją odnaleźć, musi tylko chcieć wsłuchać się w siebie.

Dlatego w zebranych pracach, kolażach, tekstach pojawia się motyw księżyca, jego faz, oraz odniesienie do kolejnych etapów naszego życia.

Wszystko jest zmienne, każda stacja komunikacji miejskiej jest inna. Nic na początku i nic na końcu drogi nie jest takie samo, zmienia się nie tylko zewnętrznie. Nasze odczucia, także w komunikacji z tym drugim człowiekiem ulegają przemianie.
Anna Chudzik Pawlik zaprasza odbiorców w swoistą podróż, z jednej galerii do drugiej, lecz także intryguje i pyta o nasze relacje w komunikowaniu się z innymi.

Kurator wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

kolaż / instalacja / interakcja / video

18.05.13, g.19:00 Wernisaż – Noc Muzeów

Wydarzenie odbywać się będzie równolegle w dwóch lokalizacjach na warszawskiej Pradze:

Galeria 81 Stopni, ul. Kłopotowskiego 38 lok.5
Pracownia Manufabricum, ul. Konopacka 17/19

Wystawa trwa: do 17.06.2013

Galeria 81 Stopni
Ul. Kłopotowskiego 38 lok.5
Warszawa/Praga
www.81stopni.pl, 81stopni@gmail.com

Galeria czynna: 
pon 15-20, wt 11-16, śr 11-16
lub po umówieniu mailowym

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia