Ekrany grozy

22.10.2013
Degradacja krajobrazu przez ekrany akustyczne to nie jedyny problem dla mieszkańców i miłośników okolic jeziorka Gocławskiego. Na problem spadku poczucia bezpieczeństwa w wyniku zaciemnienia obszaru chodnika zwróciła uwagę w interpelacji radna Katarzyna Bernadetta Olszewska.

Ekrany akustyczne po zmroku zmiejszają bezpieczeństwo mieszkańców"Ciemność, widzę ciemność!"

Słynny cytat z filmu "Seksmisja" doskonale pasuje do zaistniałej sytuacji. Wysokie na 4,5 metra nieprzezroczyste ekrany praktycznie całkowicie przesłoniły dostęp światła z zainstalowanych w Al. Stanów Zjednoczonych latarni.

Bezpieczeństwo mieszkańców jako priorytet stało się tematem interpelacji radnej Katarzyny Bernadetty Olszewskiej, w której pyta ona: "Uprzejmie proszę o udzielenie informacji na temat planowanych działań związanych z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa osób poruszających się chodnikiem, który został odgrodzony od ulicy ciągiem drogowych ekranów akustycznych. Z jednej strony znajdują się owe ekrany, a po drugiej stronie krzaki, zarośla i drzewa. Taka lokalizacja chodnika stanowi poważne zagrożenie dla osób poruszających się nim np. po zmroku, a w miesiącach jesiennych oraz zimowych jest to większa część doby. Oświetlenie uliczne znajduje się za nieprzezroczystymi ekranami, od strony jezdni, więc do chodnika światło docierać nie będzie".

"Spróbujcie sobie pospacerować chodnikiem... Jeżeli ktoś poprosi Was tam o 5 zł to nie ma szans nawet uciec. Jak w tunelu" - pisze w jednym z komentarzy na naszym portalu internauta Rafał.

Czy spółka Dom Development, która sfinansowała prace związane z ich montażem zapewni mieszkańcom korzystającym po zmroku z chodnika odpowiedni poziom bezpieczeństwa i doświetli teren? Cóż... po oddaniu do użytku kompleksu mieszkaniowego "Nad Jeziorem" niewątpliwie tak się stanie jednak to potrwa kilka lat... a tym czasie mieszkańcy będą zdani tylko na siebie?

Niestety ZDM, do którego została przekazana interpelacja radnej do dziś nie udzielił żadnej odpowiedzi.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Ekrany akustyczne w Al. Stanów ZjednoczonychEkrany akustyczne w Al. Stanów ZjednoczonychEkrany akustyczne w Al. Stanów Zjednoczonych

Wasze komentarze

64x64

mieszkaniec Poligono napisał:

masakra ! nie dbamy o bezpieczeństwo ludzi !!! Mam wrażenie, że ktoś, kto zezwolił na postawienie ekranów w tym miejscu, nie ma rozumu ! Ogrodzić krzaki i zasłonić ulicę, oświetlenie, piękne jeziorko ? ...... ej życie .... ? Zastanawiam się, co te ekrany wyciszają ? krzaki ? Za kilka lat nie wiadomo co będzie? może developera nie będzie ? Tutaj czuję, że w grę wchodzi coś głębszego... kasa ! Po co wydawać teraz pieniądze, gdy te blokowiska są planowane w przyszłości ? Skąd ta kasa i czyja ? ? ? To przecież miliony !!! a na dzień dzisiejszy : w tym miejscu, gdzie te ekrany się ze sobą zachodzą, winien znajdować się znak: po godz. 16-tej :ZAKAZ RUCHU PIESZYCH !!! czy PRZEJŚCIA NIE MA !!! i taki znak ustawiłabym z dodatkowym DOŚWIETLENIEM! Przecież to się nadaje do prokuratury. Mam wrażenie, że teraz rowerzyści są najważniejsi, bo dla nich buduje się drogi rowerowe a chodniczki dla pieszych to ledwie dwie płytki szerokości - trzeba chodzić GĘSIEGO np rondo-wyspa przy Poligonowa/Kakowskiego ... MASAKRA !
2013-11-23 08:14
64x64

Zuza napisał:

Nie ma bloków to powinien być zakaż grodzenia aż do momentu ich wybudowania. Zaraz też pewnie się okaże że skoro developer wybudował to może sobie te ekrany obwiesić reklamami bo jego to mu wolno. Mam wrażenie że rząd, posłowie to tylko marionetki, że faktycznie wszystkim zarządzają banki wraz z developerami.
2013-10-27 15:19
64x64

Poligonowa 1 napisał:

Cześć Kotek, a wyrwał Ci ktoś za 5 zł ogon? Nie? To się masz z czego cieszyć!
2013-10-23 07:58
64x64

kotek napisał:

ależ wydziwia ..
2013-10-22 19:54

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia