ZGN dociepla zabytkową kamienice

23.10.2013
Mieszkańcy zabytkowej kamienicy przy Środkowej 3 i 3a na Pradze Północ doczekali się długo oczekiwanego remontu. Od kilku dni na ich posesji trwają prace budowlane związane z dociepleniem oficyny budynku i remontem elewacji frontowej.

Środkowa 3 w czasie prowadzonych prac
Pod okiem konserwatora

Obecnie przy Środkowej prowadzone prace mające na celu zbicie przedwojennego tynku. Po ich zakończeniu zostanie wykonane docieplenie trzech ścian budynku - tylnej oraz dwóch bocznych. Na ścianie frontowej - widocznej na zdjęciu zostanie położony jasny tynk w kolorze piaskowym - gdyż na wykonanie docieplenia tego fragmentu kamienicy nie zgodził się konserwator zabytków.

Jak zapewnia przedstawiciel Firmy Budowlano-Instalacyjnej Stanisław Kąkol z Rzeszowa brak docieplenia frontowej ściany nie będzie dla mieszkańców odczuwalny.

Jak los na loterii

Tak duży zakres prac w kamienicy pod zarządem ZGN to niestety w ostatnich miesiącach na Pradze Północ rzadkość. Od 2011 roku nie przeprowadzono kompletnej rewitalizacji żadnej kamienicy, a jak wiemy potrzeby w tym zakresie są wciąż bardzo duże. Jak zapewnia Barbara Dżugaj, rzecznik Urzędu Praga Północ w przyszłym roku prace będą kontynuowane obejmą kamienicę od strony ulicy.

W planach jest też rewitalizacja kamienic wzdłuż przebudowanej ostatnio ulicy Kawęczyńskiej. Czy uda się pozyskać dla Pragi Północ dodatkowe środki? 

TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Środkowa 3 i 3a


Wasze komentarze

64x64

prażanka napisał:

Pani HGW na debacie o rewitalizacji poinformowała,że dla Pragi Pólnoc jest przeznaczone ok 30 mld na tego typu prace,wiec kasa jest,a przynajmniej powinna być
2013-10-23 18:04
64x64

miki napisał:

a gdzie ulica Wileńska 13 od sześciu lat już obiecują a tynk wali się na głowe
2013-10-23 17:47
64x64

andco napisał:

a kiedy środkowa 23?
2013-10-23 12:04
64x64

agnieszka wyżyńska napisał:

witam,trzeba zająć się wreszcie pragą zapomniano że żyją tu ludzie.W pojej kamienicy nie było remontu np.klatek schodowych od wojny!!!
2013-10-23 11:20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia