Drewniak z Kawęczyńskiej ofiarą żartu

08.08.2013
Ulica Kawęczyńska nie ma ostatnio dobrej passy. Po fatalnie wykonanych zjazdach z posesji, gdzie już ułożony kamień polny cofa odnawianą właśnie ulicę w XIX wiek ktoś dla żartów przybił do ściany drewniaka tabliczkę informującą, iż budynek grozi zawaleniem.

Drewniak z Kawęczyńskiej 26 grozi zawaleniem?Żart czy poważny problem?

Żółta tabliczka informacyjna, która jeszcze na początku tygodnia informowała o istniejącym zagrożeniu okazała się być przybitą przez osobę nieuprawnioną i jak to skomentowali pracownicy pobliskiego ZGN: "Ktoś zrobił nam żart...".

Dziś już nie ma po niej śladu, jednak powodów do śmiechu nie ma, ponieważ stan budynku jest zły. Bez specjalnej wiedzy budowlanej można dostrzec przechyły, które cały czas się powiększają. Zatem może się okazać, iż już w najbliższych miesiącach PINB po wykonanej ekspertyzie w trybie natychmiastowym nakaże opuszczenie mieszkań.

Bez prawnej ochrony

Na szybki remont oczywiście nie ma środków a trwająca od 2005 roku procedura aby zapewnić prawną ochronę i ująć w rejestrze zabytków jeden z nielicznych zachowanych do dziś na terenie Pragi Północ drewnianych domów jeszcze się nie zakończyła.


TJ

Więcej informacji

Obiekty


Wasze komentarze

64x64

znawca zabytków napisał:

Wpis do rejestru nic nie da. Jeśli nie ma pieniędzy na remont, obiekt i tak zostanie zburzony. Ceregiele związane z wpisem do rejestru zapewnią tylko nieco zabawy gawiedzi.
2013-08-31 16:23
64x64

PSM Michałów napisał:

O oficynie Burkego, bo tym mianem określany jest często drewniak na Kawęczyńskiej 26 pisaliśmy kilka dni temu na blogu Stowarzyszenia Michałów. Zachęcamy do lektury. Znajdziecie tam również pismo, które wysłaliśmy do Mazowieckiego Konserwatora Zabytków z prośbą o wpisanie budynku do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków. Pismo oczywiście bez odpowiedzi :( Walczmy wspólnie o ten ostatni w tej części Pragi relikt dawnej drewnianej architektury!!! http://stowarzyszeniemichalow.blogspot.com/2013/07/zabytek-czeka-konserwator-pilnie.html
2013-08-09 19:40

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia