Ulica Kawęczyńska do poprawki

30.07.2013
Na przebudowywanej ulicy Kawęczyńskiej prace idą pełną parą i wszystko wskazuje na to, iż już za kilka tygodni remont głównej ulicy Szmulowizny zostanie zakończony. Jednak czy wszystkie prace zostały do dziś wykonanie solidnie a ulica będzie wyglądała tak pięknie jak na wyświetlanych mieszkańcom wizualizacjach?

Przebudowa Kawęczyńskiej fuszerką?Ulica do poprawki

Liczne fuszerki na budowie nie mogły pozostać niezauważone. Ruszające się dopiero co ułożone płyty chodnikowe, z których część już jest popękana czy zjazdy z posesji udające górski szlak musiały zwrócić uwagę przedstawicieli Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców "Michałów", którzy w obecności Burmistrza dzielnicy Praga Północ - Piotra Zalewskiego wspólnie oglądali plac budowy.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców "Michałów", zwrócono uwagę m.in. na:
  • ukruszone i popękane nowo położone płyty chodnikowe,
  • byle jakie ułożenie chodnika,
  • fatalnie zaprojektowany przystanek tramwajowy przy ul. Wojnickiej - przed sklepem, na wąskim chodniku, bez wiaty, przy wysokim krawężniku utrudniającym korzystanie z przystanku osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami,  
  • zjazdy do posesji wykonane z nieobrobionego brukowca, niezgodnie z projektem budowlanym, który przewidywał tu kostkę kamienną - dla pieszych taka nierówna nawierzchnia jest bardzo niewygodna,
  • pokazaliśmy też wiatę przystankową na pętli Kawęczyńska, która ma być wymieniona na nowocześniejszą, lecz dużo płytszą. Pod nową wiatą zmieści się mniej ludzi, a już teraz w godzinach szczytu wiata nie jest w stanie pomieścić wszystkich oczekujących na tramwaj. Zaapelowaliśmy więc o dostawienie w tym miejscu drugiej wiaty.

Tyle zgłoszonych uwag ale i ważna obietnica, w której Burmistrz zadeklarował:

  • interwencję u wykonawcy budowy w sprawie niedoróbek,
  • ostateczne uzgodnienie ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków z jakiego materiału powinny być wykonane zjazdy do posesji,
  • przeanalizowanie możliwości zmiany lokalizacji przystanku na Wojnickiej i uczynienia go bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Czekamy na zmiany


Mieszkańcy Kawęczyńskiej i miłośnicy warszawskiej Pragi będą pilnie śledzić czy zgłoszone uwagi zostaną przez wykonawcę uwzględnione i ulica zyska nie tylko na wyglądzie ale i komforcie użytkowania, gdyż np. materiał, z którego dziś zostały już ułożone wyjazdy z bram kamienic - czyli  nieobrobiony brukowiec lub też kamień polny jest zupełnie nie do przyjęcia. Co ciekawe, w tym samym czasie na ulicy Stalowej gdzie trwa remont chodnika wyjazdy z bram zostały wykonane prawidłowo.

A może warto jeszcze w tym miejscu zapytać co się stało ze szlachetną szwedzką kostką brukową, którą w 2000 roku usunięto z ulicy Ząbkowskiej a dziś byłaby doskonała okazja do jej wykorzystywania w czasie remontu Kawęczyńskiej?

Na koniec przypomnijmy, iż najważniejszą inwestycję drogową w tym roku na terenie Pragi Północ realizuje konsorcjum firm: STD Nasiłowski i Tombruk. Przebudowa, której koszt wyniesie 3 850 000 zł brutto ma się zakończyć w sierpniu br.


TJ

Więcej informacji


Galeria


Ulica Kawęczyńskiej w czasie przebudowyUlica Kawęczyńskiej w czasie przebudowyUlica Kawęczyńskiej w czasie przebudowy

Wasze komentarze

64x64

obserpracuj napisał:

W Druciance jest produkcja wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych,są TIR-y z kontenerami.Ciekawy jestem jak się one wydostaną przy znaku skrętu w prawo z ul. Wojnickiej ?Dalej pojadą Otwocką i Jadowską do Radzymińskiej,czy może Siedlecką i Folwarczną.Chyba ,że Dzielnica likwiduje miejsca pracy w resztkach przemysłu a zastąpi zbieractwem i siedzeniem na ,,ławeczkach". Brak też jest zakazu zatrzymywania i postoju między Wojnicką a Otwocką , trzeba łamać przepisy i omijać przekraczając linie.Zrobili na złośc studentom,zaszkodzili reszcie.
2013-08-21 21:45
64x64

Basia napisał:

BRAVO. Cieszę się, że zwrócono uwagę na te problemy. Moja córka chodzi na Kawęczyńskiej do szkoły muzycznej i dziwiłam się właśnie tym podjazdom. Tak niewygodnych, to ja jeszcze nie widziałam. Musze się wybrać i zobaczyć czego tam dokonano. Chodnik na Targowej po stronie bazaru, robiono ok. 6-7 lat temu. Od razu był źle wykonany i mimo zgłoszeń nikt go nie poprawił ... bo np. wokół studzienek to najlepiej i najtaniej robotnikom wylać beton, który po latach się wykruszy niż ułożyć estetyczną małą kosteczkę jaką można zauważyć na chodnikach w Śródmieściu, NIE dla partactwa!!!!
2013-08-01 23:11
64x64

PSM Michałów napisał:

Sylwia, nikt nie narzeka. Cieszymy się, że w końcu podjęte zostały prace na Kawęczyńskiej. Zwracamy natomiast uwagę na fuszerki i niedoróbki na budowie, które też zostały pokazane burmistrzowi w ubiegły wtorek. Nie jest sztuką odnowić ulicę byle jak i za duże pieniądze (publiczne), aby za kilka miesięcy łatać dziury, poprawiać zapadający się chodnik itd. Jeśli nie byłaś na Kawęczyńskiej podczas trwającego remontu, zapraszamy. Przekonasz się na własne oczy jakie wykonano fuszerki w niektórych miejscach. Do Szmulkowiczanka: mimo początkowych planów zrezygnowano z budowy przystanków wiedeńskich. Prawdopodobnie zadecydowało o tym stanowisko TW.
2013-07-31 18:29
64x64

Sylwia napisał:

Przestańcie wiecznie narzekać i ujadać, polaczkowi frustraci! Cieszcie się, że Kawęczyńska stanie się fajnym deptakiem i salonem stolicy.
2013-07-31 01:13
64x64

SZMULKOWICZANKA napisał:

Czy nowe przystanki tramwajowe są typu "wiedeńskiego"???
2013-07-30 22:34
64x64

Jacek Hoch napisał:

Uważnie obserwujcie co się dzieje na przebudowanej ulicy po obfitszych opadach. Na Stalowej przy Konopackiej regularnie mamy jezioro, oczywiście w rejonie przystanku, i malownicze fontanny, przy przejeździe co bardziej śpieszących się "kierowców" sięgające ścian budynków. Również na 11 Listopada przy Inżynierskiej, na jezdni przebudowanej na czas budowy metra, tworzy się akurat na przejściu piękne jezioro. Nasuwa to podejrzenie że wykonawcy maja trudności z odpowiednim wyprofilowaniem jezdni i wykonaniem sprawnego odwodnienia.
2013-07-30 15:58
64x64

monika napisał:

dodatkowo należy wspomniec że studzienki betonowe kanalizacyjne na chodniku nie zostały wymienione i w niektórych z dnia na dzień robią sie dziury , teraz są takie że zaraz noga sie będzie tam mieścić. kamienia z wyjazdów z kamienic, maskara, wystają, niekóre ma sie wrażenei że zaraz wyjdą.
2013-07-30 15:17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia